Jaguar XJ75 Platinum Concept

Jaguar XJ75 Platinum Concept – Siedemdziesiąte piąte rocznice nie są jakimiś nadzwyczajnymi uroczystościami, jednak kto bogatemu zabroni? Dla podkreślenia rangi, Jaguar opracował koncepcyjny model XJ75 Platinum.

75 Platinum bazuje na przedłużonej wersji Long. Fakt ten podkreślono wyjątkowym, matowosatynowym, perłowobiałym lakierem z czarnymi dodatkami. Nie obyło się także bez akcentów aerodynamicznych, w postaci przedniego i tylnego spojlera zderzakowego oraz progów bocznych. Zwieńczeniem całości są 22-calowe aluminiowe felgi.

Wnętrze, jak to bywa w tego typu pojazdach, reprezentuje wszystko, co najlepsze. Czarna, skórzana tapicerka foteli, idealnie konweniuje z zamszowymi wstawkami, przeszytymi diamentowymi nićmi. Poza tym na wyposażeniu znajdziemy mechaniczny zegarek, brytyjskiej firmy Bremont Watch Company, jak również 1200W zestaw audio Bowers & Wilkins.

Samochód znajdujący się w fazie koncepcyjnej, nie przeszkadza sądzić, iż właśnie tak będzie wyglądał model XJR, pod maską którego mogłaby znaleźć się mechanicznie doładowana jednostka 5.0 V8 o mocy 517 KM (Concept zasilany jest 477-konnym motorem 5.0 V8).