Nissan GT-R – zdjęcia, filmy, dane i cena w Polsce

Nissan GT-R – zdjęcia, filmy, dane i cena w Polsce. Nowy Nissan GT-R ma 24-zaworowy silnik V6 o pojemności 3,8 litra, z podwójnym turbodoładowaniem to 570 KM przy 6800 obrotach na minutę i momencie obrotowym 637 Nm. Oznacza to wzrost mocy o 20 KM i 5 Nm – efekt indywidualnej regulacji czasu zapłonu dla każdego cylindra i dodatkowej mocy turbosprężarek.

(więcej…)

Maybach Exelero

Maybach Exelero to luksusowy supersamochód zaprojektowany i zbudowany przez niemieckiego producenta Maybach. Ekskluzywny samochód został zaprezentowany w Berlinie w 2005 roku. Maybach Exelero stworzono tylko w jednym egzemplarzu dla producenta opon Fulda, aby przetestować nowej generacji szerokie opony 315/25 ZR 23 na ultra-szybkim Motodromie w Nardo, gdzie osiągnięto prędkość maksymalną 351,45 km/h, największą jaką kiedykolwiek rozwinęła limuzyna na seryjnie produkowanych oponach. Certyfikat TÜV dopuszcza auto do ruchu drogowego. Exelero to następca prototypu Maybacha z lat 30. ubiegłego wieku. Nadwozie pojazdu zostało zaprojektowane przez włoską firmę Stola z Turynu na bazie modelu 57. Amerykański raper Bryan Williams kupił Maybach Exelero za 8 milionów dolarów. (więcej…)

Bugatti Veyron

Bugatti Veron jeden z najszybszych i najdroższych samochodów na świecie, ze zmierzoną prędkością maksymalną 407,5 km/h. Do setki rozpędza się w 2,5 sekundy. Trafił do produkcji we wrześniu 2005. Produkowany jest przez Volkswagena. Sprzedawany pod marką Bugatti (Volkswagen jest obecnie właścicielem Bugatti). Został nazwany na cześć kierowcy wyścigowego Pierre’a Veyrona, który wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 1939, ścigając się dla firmy Bugatti. Jego następną jest Buggati Chiron.

(więcej…)