Bentley Continental GT3

001-bentley-continental-gt3

Na GoodWood Festival of Speed zadebiutował Bentley Continental GT3 czyli wyścigowa wersja tego luksusowego coupe. Auto napędza zmodyfikowany 4,0-litrowy podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 600 KM, który jest zgodna z restrykcjami FIA. Napęd przekazywany jest na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni sekwencyjnej Xtrac.

Bentley Continental GT3 posiada zawieszenie z dwoma wahaczami z przodu i z tyłu z amortyzatorami wyczynowymi o czterech stopniach regulacji. Układ kierowniczy posiada hydrauliczno-elektryczne wspomaganie,  układ hamulcowy oparty jest na wentylowanych i nawiercanych tarczach hamulcowych z sześciotłoczkowymi zaciskami z przodu oraz czterotłoczkowymi z tyłu.

Wyścigowa odmiana Continental GT3 waży 1300 kilogramów. Dla porównania seryjna wersja modelu waży aż 1000 kilogramów więcej! Wizualnie auto oczywiście nie przypomina seryjnego pojazdu przez ogromne spojlery, dyfuzory, liczne wstawki aerodynamiczne, lotki, wloty powietrza itp. Całości dopełniają felgi OZ Racing w rozmiarze 18 x 13 cali. Auto ma długość 4950 mm, szerokość 2030 mm zaś wysokość to zaledwie 1350 mm. (więcej…)

Bentley EXP 9 F


Bentley zaprezentował prototyp pojazdu klasy SUV na salonie motoryzacyjnym w Genewie. Bentley EXP 9 F oficjalnie ma status pojazdu koncepcyjnego, ale prawdopodobnie wejdzie do produkcji jako 3 model tej firmy. EXP 9 F napędzany jest 6 litrowym podwójnie doładowanym W12 o mocy 600 KM i momencie obrotowym 800 Nm. Napęd przekazywany jest na obie osie za pośrednictwem nowej, ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy: komfortowy, sportowy i terenowy.
(więcej…)

Bentley Continental GT V8

Bentley Continental GT V8 zadebiutował na Detroit Auto Show 2012. Auto napędza nowy 4.0-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik V8 pod maską o mocy 507 KM i momencie obrotowym 660 Nm. Bentley Continental GT V8 przyspiesza do 100 km/h w 4,6 sekundy, a prędkość maksymalna to aż 290 km/h. Przyczepność zapewnia napęd na cztery koła, a wygodę 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Co ciekawe Bentley Continental GT V8 waży 2295 kg.
(więcej…)