Mazda MX-5 Bullet Roadster

Mazda MX-5 Bullet – Pozostajemy w kraju drzew eukaliptusowych. Założona w 1998 roku, Bullet Cars umiłowała Mazdę MX-5. Aktualnie montuje w nich mechaniczne sprężarki, ale w 1999 powstało kilka sztuk, zaopatrzonych w wolnossącą V-ósemkę.

Według wiedzy sprzedającego, egzemplarz o numerze „5” zasilany jest czterolitrowym monstrum, którego przebieg to 16 107 kilometrów. Z motorem współpracuje 5-biegowa, manualna skrzynia. Zielona (Grace Green) karoseria spoczywa na siedemnastocalowych obręczach, skrywających elementy układu hamulcowego, przejętego wprost z Mazdy RX-7.

Tak uszanowaną całość wyceniono na 44 000 dolarów australijskich.
(więcej…)

Mazda MX-5 GT

Mazda MX-5 GT – Dwie magiczne litery i cyfra, „MX-5” jest synonimem nie tylko fantastycznego roadstera, ale i specyficznego stylu życia, tak silnie związanego z niezliczonymi seriami wyścigowymi, rozsianymi po całym świecie.

Aby nie eksploatować seryjnych wozów, Jota Sport przygotowała model MX-5 GT, który bez dodatkowych usprawnień może wziąć udział w Britcar MSA British Endurance Championship (start 26 marca na torze Silverstone). Dostępny z zielonym (Spirited Green) lakierem i czarno-pomarańczowymi okleinami, leciutki pojazd (850 kg) zaopatrzono m.in. w karbonowe drzwi oraz poliwęglanowe okna.

Wewnątrz odnajdziemy komplet wyścigowego ekwipunku. Klatkę, fotel, pasy bezpieczeństwa homologowane przez FIA, system przeciwpożarowy, wyłącznik prądu, a nawet zapinki klapy silnika i bagażnika.

Niezapomniane doznania gwarantuje 279 koni mechanicznych, produkowanych przez dwulitrowego benzynowca. Niska masa w połączeniu z sześciostopniową, sekwencyjną skrzynią, przekłada się na start do pierwszej setki w trzy sekundy i prędkość maksymalną 257 km/h.
(więcej…)

Mazda Minagi Concept

Mazda Minagi Concept – Nowa linia stylistyczna Mazdy, KODO po raz kolejny w natarciu. Tym razem w formie miejskiego crossovera, Minagi Concept.

Po pokazie Shinari nie możemy piać z zachwytu nad stylistyką Minagi. Jest ładna, bo taka miała być. Nowością w stosunku do dużego sedana są plany produkcyjne, które zainicjować ma salon we Frankfurcie (15-25 wrzesień).
(więcej…)

Mazda MX-5 Limited Edition

Mazda MX-5 Limited Edition – Krążymy wokół Genewy, a przecież dzisiaj, w osiemnastym polskim województwie, rozpoczyna się sto trzecia edycja Chicago Auto Show. Z tej okazji, Mazda przygotowała 750 egzemplarzy kolekcjonerskiej serii MX-5.

Każda, czarna (Sparkling Mica) lub szara (Dolphin Mica), sztuka otrzyma 17-calowe obręcze, sportowe zawieszenie, składające się m.in. z amortyzatorów Bilstein oraz dyferencjał o ograniczonym uślizgu (LSD).

Zespół napędowy tworzy wolnossący, dwulitrowy benzyniak o mocy 174 KM, zespolony z manualną bądź automatyczną skrzynią.

Bazowa Mazda MX-5 Limited Edition kosztuje w Stanach 30,925$.
(więcej…)