Robert Kubica w Förch Racing OLIMP


Robert Kubica startuje w Polskich Barwach. Niezwykle interesująco zapowiada się sezon 2017 w wykonaniu ekipy OLIMP Racing reprezentującej markę OLIMP Sport Nutrition, która wspólnie z Förch Racing planuje wziąć udział w kilku różnych seriach wyścigowych. Jako pierwszy w kalendarzu widnieje 24-godzinny wyścig w Dubaju rozpoczynający cykl siedmiu rund organizowanych przez holenderską firmę Creventic. To właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich za kierownicą Porsche 911 GT3 R w tym roku zadebiutuje Robert Kubica, który miał już okazję sprawdzić ten samochód podczas grudniowych testów, jakie odbyły się na hiszpańskim torze Circuit de Catalunya.

Robert Kubica na swojej oficjalnej stronie na FB poinformował, że „wyścig w Dubaju dobiegł końca. Niestety po problemach i kilku postojach dłuższych wizytach w boksie zapadła decyzja o wycofaniu auta z rywalizacji. Dziękuję zespołowi oraz kibicom za doping.”
– napisał Robert Kubica

Robert Kubica w Förch Racing OLIMP

Förch Racing – polski zespół wyścigowy, założony przez Wiesława Lukasa, startujący w Porsche Supercup. Starty w tej serii zespół rozpoczął w 2012 roku, po dwóch latach doświadczeń w niemieckiej edycji Porsche Carrera Cup. Ekipa od 2009 roku startuje także regularnie w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju.

Wyścigowe Porsche 911 GT3 R dla Olimp Racing. Warsaw Moto Show 2016. Ptak Warsaw Expo.

 

Robert Kubica w Förch Racing OLIMP – Pierwsze w Polsce wyścigowe Porsche 911 GT3 R, które światową premierę miało niedawno będzie reprezentować barwy Olimp Racing.