Volkswagen New Concept Coupe

New Concept Coupe – Na rozpoczętych (dla publiczności od 16 do 24 stycznia) targach w Detroit, Volkswagen przedstawił model New Concept Coupe. Bazujący na płycie podłogowej Golfa, pojazd zasilany jest w sposób ekologiczny.

Stylistyka NCC nawiązuje do reszty volkswagenowskiej rodziny. Mierzące 4,54 m długości, 1,78 m szerokości i 1,41 metra wysokości coupe, zaopatrzono w biksenonowe oraz ledowe oświetlenie (dzienne, kierunkowskazy, tylne). Pokrytą srebrnym lakierem Tungsten karoserię, osadzono na 19-calowych aluminiowych felgach Lugano.

Źródło napędu stanowi benzynowa jednostka 1.4 TSI, zespolona z elektrycznym motorem. Tradycyjny silnik generuje moc 150 KM oraz 220 Nm momentu obrotowego. Zasilany zestawem litowo-jonowych baterii elektryk, dysponuje mocą 27 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 8,6 sekundy, a prędkość maksymalna to 227 km/h. Średnie zużycie paliwa ma wynosić 4,2 litra na 100 km, co przekłada się na emisję dwutlenku węgla równą 98 g/km. Napęd przenoszony jest za pomocą siedmiostopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni DSG.

Spekuluje się, że samochód w tej postaci trafi do produkcji w przeciągu dwóch lat.

Źródło: Auto-Blog.pl, Auto-Blog.pl, NAIAS.com