Volvo FL Electric – elektryczna ciężarówka

Volvo FL Electric – elektryczna ciężarówka o mocy 248 KM i 425 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W zależności od wymagań energię może dostarczać 6 baterii litowo-jonowych, a zasięg całego zestawu wynosi maksymalnie 300 km. Ładowanie, w zależności od typu zastosowanej ładowarki wyniesie od 1-2 do 10 godzin.

Volvo podkreśla, że zeroemisyjny napęd nowej ciężarówki pozwala wykonywać jej pracę w zamkniętych halach i magazynach oraz w centrach miast. Elektryczna ciężarówka dużo mniej też hałasuje od podobnych aut napędzanych silnikami spalinowymi. Dzięki temu może jeździć po ulicach nocą nie hałasując.

Elektryczne ciężarówki Volvo FL Electric w przyszłym roku będą sprzedawane w całej Europie.

Volvo ogłosiło, że od 2019 roku wszystkie modele będą oferowane w wersji zasilanej silnikiem elektrycznym.

Producent w latach 2019-2021 zaprezentuje 5 w pełni elektrycznych samochodów. Trzy z nich będą oferowane marki Volvo, a dwa marki Polestar – z naciskiem na osiągi i sportowe wrażenia z jazdy.

Według Volvo, samochód elektryczny powinien być w stanie przejechać bez konieczności ponownego ładowania akumulatorów około 400 km.

Dodatkowo pojawią się wersje hybrydowe oraz tzw. miękkie hybrydy. Przy okazji Volvo zakłada, że do 2025 roku sprzedadzą milion samochodów wyposażonych w silnik elektryczny.

3 komentarze

  1. Normalna wersja C70 prezentuje się bardzo dobrze , ale ta jest zdecydowanie atrakcyjniejsza

  2. Jest to nieuniknione, będzie coraz więcej silników zasilanych elektrycznie. Przyczyni się do tego także powolne wycofywanie silników wysokoprężnych.

Comments are closed.