czerwiec 8, 2023
Aktualności Audi Luksusowe

Audi A8 Long

Audi A8 Long – Często określany mianem Władcy Pierścieni, koncern z Ingolstadt opublikował pierwsze dane oraz zdjęcia, wydłużonej wersji modelu A8 D4.

Z zewnątrz co oczywiste, samochód rozpoznamy po wydłużonym nadwoziu i rozstawie osi. Poza tym dostrzeżemy chromowane poziome żebra w grillu oraz dwie trapezoidalne końcówki układu wydechowego. Dopełnieniem całości są 19-calowe, piętnastoramienne felgi z oponami o rozmiarze 255/45. Liczby odmiany L to 5,26 m długości i 3,12 metra rozstawu osi. Każdy dodatkowy centymetr został spożytkowany, aby zapewnić ultrakomfortową podróż pasażerom tylnego rzędu foteli. W opcji znajdziemy m.in. dwa indywidualne, elektrycznie sterowane i podgrzewane fotele z funkcją masażu. Nie zapomniano także o lodówce, składanych stolikach i 19-głośnikowym zestawie audio firmy Bang & Olufsen.

W momencie rozpoczęcia sprzedaży, pod maską znajdziemy benzynową jednostkę W12 FSI o pojemności 6.3 litra. Silnik generuje moc 500 KM oraz 625 Nm momentu obrotowego, dostępnego przy 3250 obr./min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h (elektroniczny ogranicznik). Wszystko to przy zachowaniu średniego, teoretycznego zużycia paliwa na poziomie 12 litrów na 100 km. Napęd na cztery koła (Quattro) przenoszony jest za pomocą ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów.
Pod koniec roku do gamy dołączy reszta agregatów A8 D4.


Źródło: Auto-Blog.pl

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły