wrzesień 25, 2022
Aktualności

Części do aut z USA – nowe, czy używane?

Z każdym rokiem rośnie liczba zarejestrowanych w kraju samochodów amerykańskich. Mimo że zakup auta z USA to w dalszym ciągu dosyć duże obciążenie dla budżetu przeciętnego Polaka, to jest wielu takich, dla których kultowe modele zza oceanu to marzenie, które chcą spełnić – i udaje się, lecz zwykle to dopiero początek wydatków.

Ponieważ sprowadzone samochody z USA to często egzemplarze powypadkowe i nierzadko mocno wyeksploatowane, to części do samochodów amerykańskich stały się chodliwym towarem na polskim rynku motoryzacyjnym.

Gdzie kupić części do samochodów z USA?

Na początek zwróćmy uwagę na to, że nawet stosunkowo nowy samochód może wymagać od potencjalnego nabywcy pewnych nakładów finansowych. Zdarza się bowiem, że trzeba wymienić kilka części i np. przystosować oświetlenie do warunków europejskich – co oczywiście także niemało kosztuje.

Zobacz również:  Joss JP1

By poczynić całkiem spore oszczędności zaleca się skorzystanie z internetowych sklepów motoryzacyjnych. Te największe jak np. iParts.pl już dawno uzupełniły asortyment w części zamienne do aut amerykańskich, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko znajdziemy potrzebne do wymiany podzespoły. Ponadto w sieci kupimy także nieco taniej niż np. w lokalnych sklepach stacjonarnych.

Gdzie nie kupować części zamiennych?

Nie kupujmy z niepewnych źródeł, bo może się to okazać zbyt ryzykowne. Dotyczy to przede wszystkim zakupów online. Co prawda coraz trudniej trafić na oszustów, jednak nigdy nie wiadomo, dlatego lepiej upewnić się od kogo kupujemy – przeczytać opinie, komentarze i ew. informacje na forach. Najgorszym co moglibyśmy zrobić, to kupić zamiennik, który okaże się bezużyteczny, a sprzedawca nagle zapadnie się pod ziemię.

Nowe, czy używane części?

Z reguły zaleca się, by zawsze stosować fabrycznie nowe części. W końcu jedynie taki zamiennik zapewni nam jakość i trwałość bliską oryginałowi. Praktyka pokazuje jednak, że kierowcy często korzystają z części używanych z racji stosunkowo wysokich cen części zamiennych do aut amerykańskich. Czy słusznie?

Zobacz również:  Jak wygląda przegląd techniczny samochodu?

Cóż, opinie będą zapewne zawsze podzielone, jednak warto kierować się choćby jedną podstawową zasadą. Jeżeli zakupiony z USA egzemplarz samochodu jest w miarę nowy, to stosujmy tylko i wyłącznie nowe części zamienne. Z kolei jeżeli dane auto ma już swoje lata, to w niektórych przypadkach dopuszczalne jest użycie zamienników używanych.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły