Golfy według MTM

Tuning Golfa MK6 – Nie od dziś wiadomo, że Volkswageny są chętnie modyfikowane i to nie tylko w przydomowych garażach. Jedną z firm dla której tuning urósł do rangi sztuki, jest bez wątpienia niemiecka MTM. Najnowszą jej propozycją są pakiety dla Golfów GTI i GTD.

Właścicielom GTI studio proponuje obniżone o 30 mm zawieszenie, 380 mm tarcze hamulcowe oraz sportowy układ wydechowy z czterema zakończeniami. Jednak najciekawiej prezentują się dziewięcioramienne, 19-calowe felgi BIMOTO.
Pod maską drzemie zmodyfikowana jednostka 2.0 TSI. Dzięki przeprogramowanemu sterownikowi ECU i turbosprężarce MTM, silnik może generować 270 lub nawet 310 KM. W ostatnim przypadku motor dysponuje momentem obrotowym zwiększonym do 410 Nm. Tak zaopatrzony „Golfik” przyspiesza do setki w ciągu 5,7 sekundy i mknie maksymalnie z prędkością 270 km/h.
Podstawowy pakiet dla GTI kosztuje 2,698€.

Podobny zestaw dodatków dostępny jest dla wysokoprężnej odmiany GTD.
Do napędu służy wzmocniona jednostka 2.0 TDI. Agregat dysponuje obecnie mocą 205 KM oraz momentem obrotowym w wysokości 380 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 7,1 sekundy.
Bazowy pakiet dla GTD to koszt 2,299€.


Źródło: Auto-Blog.pl