grudzień 5, 2022
Aktualności Auta Sportowe Ciekawostki Targi

Hispano Suiza wraca

Hispano Suiza – W czasach gdy częstszym widokiem jest upadek niż powrót firmy, ponowne narodziny Hispano Suizy można uznać za powód do świętowania. Nim wystrzelą pierwsze odkorkowane szampany, pora przyjrzeć się koncepcyjnemu pojazdowi pod nieokreśloną nazwą.

Tak naprawdę karbonowo-magnezowo-aluminiowe nadwozie jest przeprojektowanym Audi R8. Także z magazynów Grupy Volkswagena, pochodzi benzynowa jednostka 5.2 V10 FSI. Silnik wspomagany jest dwiema elektrycznymi sprężarkami. Łączna moc to 750 KM. Przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 96 km/h trwa 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna osiąga wartość 339 km/h. Waga gotowego do drogi pojazdu, została ustalona na poziomie 1590 kg.

Plany produkcyjne zakładu przewidują powstanie 20 do 25 egzemplarzy każdego roku. Podstawowy model będzie kosztował… 700,000€.


Źródło: Auto-Blog.pl Fot. IMS: Drew Phillips / Weblogs, Inc.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły