wrzesień 28, 2021
Aktualności

Jak kupić i nie przepłacić?

Tak naprawdę dwa razy do roku kierowcy i właściciele samochodów z niepokojem lub z nadzieją patrzą w niebo, śledząc zmiany pogodowe. Pierwszy raz na wiosnę, kiedy mogą przełożyć opony zimowe na letnie i znowu będą mogli trochę swobodniej poruszać się po drogach i bezdrożach.

Kolejny raz to z niepokojem na zimę, gdy przychodzi czas na zimowe opony, których jakość szczególnie może się odbić na bezpieczeństwie oraz komforcie jazdy. Ten okres jest również okresem „żniw” dla sklepów z oponami oraz wszelakich warsztatów wulkanizatorskich. Niejednokrotnie w tych ostatnich trzeba swoje odczekać by poczuć się bezpiecznie na odpowiednich oponach. Właściciele samochodów na opony przeznaczają sporą część swojego budżetu. Często szukając oszczędności decydują się na opony gorszej jakości lub też używane.

Nie przepłacać, ale jak?

Trzeba przyznać, że ceny nowoczesnych opon do samochodów nie tylko osobowych, ale przede wszystkim do ciężarowych, czy też terenowych potrafią przerazić. Nie jeden kierowca zanim kupi nowy komplet opon zastanowi się, jakie opony kupić, a może też gdzie je kupić, by nie przepłacić? Na rynku jest wiele możliwości dokonania zakupu opon. Można kupić opony letnie, czy też opony zimowe w tradycyjnych sklepach lub w sklepach internetowych. Zalet kupowania opon do samochodów czy też motocykli w sieci internetowej nie sposób przecenić. Po pierwsze i chyba najważniejsze dla kupującego, w sklepach znajdujących się w wirtualnej przestrzeni można kupić taniej i to całkiem sporo. Niekiedy w opony w najlepszych sklepach internetowych mogą być niższe nawet o kilkadziesiąt procent niż w przypadku opon kupowanych w tradycyjnych miejscach, takich jak warsztaty wulkanizatorskie, markety. Jednak trzeba też zwrócić uwagę, ze nawet pomiędzy sklepami internetowymi może dochodzić do sporych różnic w cenie. Warto w takim przypadku skorzystać z narzędzia przydatnego dla kupujących w sieci – porównywarki cen takiej jak opony-outlet.pl. Dzięki temu, będzie wiadomo, który sklep proponuje najniższą cenę za konkretne opony. Wielu właścicieli samochodów lubi kupować w tradycyjnych warsztatach, gdyż uważają, ze zatrudnienia tam pracownicy mogą doradzić, które opony najlepiej kupić do posiadanego samochodu, a jednocześnie nie przepłacić. Taki kontakt osobisty ze sprzedawcą faktycznie jest zaletą, jednak jaką się ma pewność, że jest to osoba znająca się na rzeczy, a nie tylko usiłująca sprzedać najdroższy towar? W przypadku kupowania w sklepach internetowych, w dobrych sklepach jest możliwy kontakt z osobą która będzie doradzać zakup opon, ponadto większość sklepów wprowadziło możliwość oceny opon przez ich użytkowników. Wystawione takie oceny powiedzą więcej na temat opon niż zachwalanie przez sprzedającego. Kolejną sprawą, która przemawia na rzecz kupowania opon w sklepie internetowym jest większy wybór. O ile tradycyjny sklep zazwyczaj ma wyłącznie najlepiej sprzedające się modele opon co przekłada się zazwyczaj na kilka modeli, to w sklepie internetowym można już wybierać spomiędzy co najmniej kilkudziesięciu modeli opon z jednej tylko „półki” cenowej. Do nowości do modeli starszych, od opon budżetowych do tych najlepszych z klasy premium, opony zimowe, letnie, wielosezonowe, a nawet wprowadzone przez niektórych sprzedawców opony bieżnikowane. Wszystko dla wygody klienta. Kiedyś kupujący narzekali na czas oczekiwania na opony kupione przez Internet, obecnie okazuje się, że szybciej można otrzymać opony dostarczone ze sklepu sieciowego, niż takie kupione w zakładzie wulkanizatorskim, które i tak trzeba było sprowadzać.

Zobacz również:  Opel Insignia od Bitter Cars

Opony to bardzo ważny element naszych pojazdów. Nie można ich nie doceniać. To właśnie one łączą zawieszenie z podłożem, przenosząc drgania na jego pojazdu. To czy będzie się jeździło komfortowo i bezpiecznie zależy w bardzo dużym stopniu od opon, które są założona na koła samochodu, motocykla. Nie warto czasem oszczędzać na oponie i kupować opon z nieznanych dalekowschodnich marek, które często nie posiadają żadnych certyfikatów bezpieczeństwa, a przede wszystkim o których można wszystko powiedzieć, ale nie to że się jakością zbliżają do opon nawet budżetowych marek. Warto natomiast opon szukać w najlepszych sklepach internetowych, poprzez wyszukiwarkę cen. Takie zakupy gwarantują nie tylko fakt, że kupi się dobre opony przy niskich cenach, ale również gwarantuje bezpieczeństwo samej transakcji.  Jak więc widać, nie warto bać się kupować opony, kiedy są już zużyte, trzeba jednak wiedzieć, jak kupować, by nie przepłacić.

Zobacz również:  BMW Seria 6 Cabrio

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Trzeba przyznać, że ceny opon do luksusowych samochodów nie należą do najtańszych, jednakże czasami znaleźć można różnorodne okazje. Najważniejszym aspektem, który mówi o cenie jest rozmiar opony i jej szerokość 🙂 Zakupy w sprawdzonych sklepach internetowych są w 100% bezpieczne, a wybór o wiele większy niż w sklepach stacjonarnych.

Komentarz są wyłączone.