czerwiec 8, 2023

lamborghini-5-95-zagato--fc9b2c9,0,920,0,0

Lamborghini Zagato 5-95 powstał w jednym egzemplarzu na specjalne zamówienie i swoją premierę będzie miał na Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Lamborghini Zagato 5-95 został stworzony na bazie nieprodukowanego już Gallardo. Nazwa modelu nawiązuje do faktu, że w tym roku firma Zagato obchodzi swoje 95 urodziny. Zagato to włoski zakład projektowy, który w ostatnich latach tworzy wyjątkowe nadwozia do najdroższych sportowych modeli. Zakład projektowy jest też od lat związany z Lamborghini, dla którego projektował wyjątkowe nadwozia od lat 60. Jednymi z bardziej widowiskowych modeli były pojedyncze egzemplarze budowane na bazie modelu Diablo.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. AutoToKasa says:

    Poczucie piękna w projekcie samochodu jest względne i każdy ma swoje. Ale mógłby ktoś zrobić ankietę np. „czy podobają się Tobie paszcze rekina w każdym sportowym aucie?” Dla mnie, zaczynają przesadzać z wielkością tej „paszczy”. W DB9 było pieknie, ale teraz to jakiś „trynd” prowincjonalny…

  2. almette says:

    jestem pod wrażeniem! jak mnie już będzie stać to kupię na pewno 😛

Komentarz są wyłączone.