wrzesień 27, 2022
Artykuły

Leasing auta z wyprzedaży dla osób prywatnych. Czy to dobre rozwiązanie?

Leasing jest formą finansowania, która kojarzy się wyłącznie z przedsiębiorcami. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się jednak leasing dla osób prywatnych, który pozwala na użytkowanie dowolnego pojazdu. Sprawdź, czy opłaca się skorzystać z tej formy finansowania w przypadku samochodu nabytego w ramach wyprzedaży rocznika.

Wyprzedaż rocznika to coroczna akcja organizowana w salonach samochodowych, na którą czekają osoby zainteresowane nabyciem pojazdu. Dzięki niej można zakupić fabrycznie nowego samochodu w dużo niższej cenie niż katalogowa. Zaletą takiego rozwiązania jest zarówno spora obniżka, ale i możliwość sfinansowania nie tylko gotówką.

Leasing dla osób prywatnych – na czym polega?

Leasing dla osób prywatnych działa na podobnej zasadzie jak leasing przeznaczony dla firm. Istotą jest przekazanie w użytkowanie pojazdu przez firmę leasingową na rzecz leasingobiorcy. W zamian zobowiązuje się on do opłacania rat miesięcznych – zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

Po zakończonej umowie leasingobiorca może zdecydować się na wykup pojazdu albo na jego zwrot – na warunkach ustalonych przez firmę leasingową.

Pamiętaj!  Pojazd wzięty w leasing pozostaje własnością firmy leasingowej. Leasingobiorca jest jedynie użytkownikiem samochodu. 

Auto z wyprzedaży rocznika w leasingu – dlaczego warto?

Leasing dla osób prywatnych niesie za sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienia się m.in.:

  • zachowanie płynności finansowej – nie trzeba dysponować dużymi środkami, aby uruchomić tę formę finansowania; wystarczy posiadać ok. 10% wartości fakturowej pojazdu w ramach czynszu inicjalnego;
  • odciążenie domowego budżetu – zapewniają to niskie miesięczne raty dopasowane do sytuacji materialnej;
  • użytkowanie pojazdu będącego stale na gwarancji producenta – taką możliwość daje wymiana auta na nowe po 3-4 latach leasingu bez konieczności angażowania dodatkowych środków.

Warto przy tym podkreślić, że leasing dla osób prywatnych auta nabytego w ramach wyprzedaży rocznika może być bardziej opłacalny z powodu niższej ceny. Koszty finansowania wyliczane są w oparciu o wartość fakturową auta. Zaś im wyższa wartość rezydualna pojazdu, tym mniejsza utrata wartości samochodu w czasie – ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy raty leasingowe wyliczane są w oparciu właśnie o rzeczywistą utratę wartości pojazdu.

Jak wybrać korzystny leasing dla osób prywatnych?

Wybór leasingu dla osób prywatnych powinien być poprzedzony choćby krótką analizą dostępnych ofert. Warto je porównać pod kątem takich parametrów jak:

  • wysokość miesięcznej raty,
  • sposób wyliczania miesięcznego zobowiązania,
  • wysokość czynszu inicjalnego,
  • okres finansowania.

Ciekawą opcją leasingu dla osób prywatnych jest m.in. Leasing konsumencki KINTO One dostępny w Toyota Leasing. Argumentem przemawiającym za taką ofertą finansowania jest np. możliwość wymiany auta po 3-4 latach użytkowania bez angażowania środków własnych (dzięki gwarancji odkupu pojazdu przez dealera) oraz niska rata miesięczna wyliczana na bazie utraty wartości auta w okresie finansowania.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły