VW Golf VI GTI

golf-vi-gti

VW Golf VI GTI – podczas zeszłorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu Volkswagen zaprezentował nowego Golfa GTI w odmianie studyjnej. Teraz w internecie pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia z przecieku ukazujące model w ostatecznej wersji produkcyjnej.

Jedyne zmiany to nowe lampy, bardziej przypominające rozwiązanie stosowane w zwykłym Golfie oraz czarna nakładka przedniego spoilera.

GTI szóstej generacji łączy w sobie elementy stylistyczne najlepszych wzorów sprzed lat. Detale takie jak osłona chłodnicy o strukturze plastra miodu oraz pokrywa komory silnika z profilem w kształcie litery „V” sięgająca aż za reflektory przypomina GTI V. Z kolei czyste, poziome linie jednoznacznie nawiązują do GTI I.

Pod maską znajdzie się 210-konna jednostka benzynowa z turbodoładowaniem. Już przy 1 800 obr./min. silnik będzie rozwijał maksymalny moment obrotowy 280 Nm. Po 6,9 sekundy Golf osiągnie prędkość 100 km/h, a prędkość maksymalna to 240 km/h . Średnie zużycie paliwa wyniesie zaledwie 7,5 l/100 km.

Szósty Golf GTI trafi do produkcji seryjnej wiosną 2009.

golf-vi-gti-nowy

volkswagen-golf-vi-gti

vw-golf-vi-gti

vw-golf-vi-gti-2009

vw-golf-vi-gti-zdjecia
Volkswagen Golf VI GTI 2009 film video:

One comment

Comments are closed.