grudzień 8, 2022
Aktualności Auta Sportowe Jaguar Luksusowe

Jaguar XKR Special Edition

XKR Special Edition – Jaguar X150 (druga generacja XK) jest z nami cztery lata, a wydaje się jakby minęła wieczność. Z tego też powodu na, ten rok zapowiedziano kolejną kolekcjonerską edycję pod nazwą Special Edition, a jakże.

Do XKR SE będzie można dokupić kilka pakietów, m.in. Speed Pack i Black Pack. Tak zaopatrzony kotek wyróżnia się dodatkami (progi drzwiowe, dyfuzor) w kolorze nadwozia, chromowanymi obramowaniami grilla, okien i wlotów powietrza. Ponadto 20-calowe felgi Kasuga, kryją czerwone zaciski z logo Jaguar R.

Wnętrze urozmaicono czarną jak węgiel skórzaną tapicerką, a do naszych uszu dotrą dźwięki przetwarzane przez 525W zestaw audio firmy Bowers&Wilkins. Aby wybrać jeden z trybów jazdy automatycznej skrzyni, kierowca będzie musiał skorzystać z patentu Brytyjczyków czyli JaguarDrive Selector (wysuwana, obrotowa gałka w miejscu tradycyjnego drążka).

Pod długą maską mruczy doładowana mechanicznie jednostka V8 o pojemności pięciu litrów i mocy 510 KM. Maksymalny moment obrotowy to 625 Nm. Takie właściwości pozwalają osiągnąć pierwszą setkę po upływie 4,6 sekundy. Granica prędkości maksymalnej została przesunięta do 280 km/h.


Źródło i Fotografie: Auto-Blog.pl

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły