Co warto wiedzieć o nawigacji?

Posiadając samochód często wyjeżdżamy w podróże lub poruszamy się po mieście. Zazwyczaj kierujemy się po znanych sobie trasach, jednak czasami pojawia się potrzeba dojechania w nowe miejsca, w których nigdy wcześniej nie byliśmy. Kiedyś korzystano z map atlasowych, jednak nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie. Szukanie celu kierując, jednocześnie przeglądając mapy, nie jest zbyt bezpieczne. Ponadto trzeba pamiętać o zmianach w ruchu drogowym i utrudnieniach, jakie ze względów logicznych nie mogą być na bieżąco uwzględnione na mapie papierowej. Nowoczesnym i pewniejszym rozwiązaniem jest nawigacja samochodowa. (więcej…)

Zabezpieczenie antykorozyjne samochodu – czy warto je zrobić?

Rdza to zmora każdego kierowcy. Gdy raz się pojawi, można być pewnym, że pozbycie się jej pochłonie dużo czasu i pieniędzy. Stąd też tak wielu użytkowników samochodów bacznie przygląda się swoim samochodom wyszukując ognisk rdzy, a producenci wymyślają kolejne metody na dodatkowe zabezpieczenia nadwozia i podwozia oraz oferują coraz dłuższe gwarancje na wypadek pojawienia się korozji. Prawda jest jednak taka, że nawet najlepsze technologie nie wyeliminują całkowicie problemu rdzy, a gwarancje zawierają dopiski małym druczkiem, dzięki którym po pewnym czasie jedynie nieliczne uszkodzenia nadwozia naprawia się bezkosztowo. Dlatego też coraz więcej warsztatów oferuje profesjonalne zabezpieczenia antykorozyjne, które mają sprawić, że kierowca na dobrych kilka lat zapomni o problemie rdzy. Czy to się jednak opłaca i jest skuteczne? (więcej…)

Co to są tabliczki do znaków drogowych i jakie jest ich zastosowanie?

Tabliczki do znaków są dodatkowym elementem znajdującym się pod lub nad głównym znakiem drogowym. Wskazują one zakres obowiązywania zakazu. Kształt tabliczek jest prostokątny i zazwyczaj ma czarną otoczkę oraz obraz. Tło natomiast może być koloru białego, żółtego, pomarańczowego, bądź niebieskiego. We wszystkich krajach europejskich znajdziemy tabliczki z takimi samymi symbolami. Czasami jednak można spotkać się z niewielką różnicą kolorystyczną lub graficzną. Tabliczki są oznaczane symbolami od T-1 do T-34. (więcej…)