Chevrolet Camaro Z/28

2014 Chevrolet Camaro Z28

Chevrolet zaprezentował model Camaro Z/28 podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku. „Najnowsze Camaro kontynuuje dzieło oryginalnego modelu Z/28 i potwierdza kompetencje Chevroleta, jako producenta najlepiej sprzedających się samochodów sportowych na świecie,” powiedział Mark Reuss, prezes GM North America. „Konstrukcja auta przypadnie do gustu każdemu entuzjaście wyścigów. Samochód posiada lekki silnik LS7 o wysokoobrotowym charakterze, ceramiczne tarcze hamulcowe, zintegrowane elementy chłodzące przydatne podczas jazdy po torze, aerodynamiczne podzespoły zapewniające większą siłę docisku, a także odznacza się zredukowaną masą własną. Takie auto mógł stworzyć tylko Chevrolet, a w jego nazwie mogło się znaleźć tylko jedno oznaczenie – Z/28.”

Do napędu posłuży jednostka LS7 z Corvette Z06. Silnik V8 ma pojemność 7,0 l i moc ok. 500 KM. (więcej…)

Chevrolet Corvette Stingray Convertible

2014-chevrolet-corvette-stingray-convertible-1

Pierwsze oficjalne zdjęcia Chevrolet Crovette Stingray Convertible zostały opublikowane, a już za kilka dni auto zadebiutuje na salonie samochodowym w Genewie. Najnowszy Chevrolet Corvette po raz trzeci w historii dostał przydomek Stingray. Poprzednio tą nazwą miały modele z drugiej (1963-1967) oraz trzeciej (1969-1976) generacji. Auto nawiązuje do tradycji, ale oczywiście nie zabrakło wielu nowoczesnych zmian, które nie każdemu się spodobają.
Pod maską znajdziemy to co najważniejsze – nowy silnik GM LT1 V8 o pojemności 6,2-litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa, systemem zarządzania paliwem AFM (Active Fuel Management), zmiennymi fazami rozrządu oraz zaawansowanym systemem spalania. Silnik generuje moc 450 KM oraz moment obrotowy na poziomie 610 Nm. (więcej…)