Lotus Exige S 2012


Lotus zaprezentował film promujący nowy model Lotus Exige S 2012. Samochód został wyposażony w silnik pochodzący z modelu Evora S. Jednostka napędowa ma pojemność 3,5-litra i moc 345 KM. Serce Exige’a generuje maksymalny moment obrotowy wynoszący 400 Nm przy 4500 obrotach na minutę. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy a prędkościomierz zatrzyma się na 274 km/h. Auto waży 1080 kg. Lotus Exige S 2012 został wyposażony w hamulce AP-Racing, z przodu tarcze 350 mm z tyłu zaś 332 mm.

Hennessey Venom GT

Hennessey Venom GT – Srebrny Venom GT – przepiękny, matowoczarny – satysfakcjonujący, ale żółty? Oczywiście, barwa znajduje się w oficjalnej palecie Elise, ale nie zmienia to faktu, iż nie przystoi 1200-konnemu Venomowi. Mimo to sprzedaż przebiega zgodnie z planem: pięć (dwa w USA, dwa w Dubaju, jeden w Europie) egzemplarzy znalazło już właścicieli, pięć kolejnych opuści fabrykę w 2012 roku.
(więcej…)

Lotus City Car

Lotus City Car – samochód trafi na rynek w drugiej połowie 2013 roku.  Auto zadebiutowało na targach w Paryżu –  Lotus pokazał koncepcyjny pojazd miejski o nieskomplikowanej nazwie City Car. W wywiadzie udzielonym dziennikarzom magazynu CAR, prezes marki Dany Bahar ujawnił, że City Car będzie powstawał w kooperacji z malezyjskim Protonem. Sam samochód będzie powstawał w trzech różnych wersjach: jako model niskobudżetowy, klasyczny City Car i odmiana usportowiona. Lotus City car będzie hybrydową tylnonapędówką z benzynowym silnikiem z przodu i elektrycznym z tyłu. Tradycyjna spalinowa jednostka napędowa o pojemności 1.2 litra (3 cylindry) i mocy 48 KM nie będzie w praktyce napędzać kół, a jedynie wspomagać silnik elektryczny o mocy 73 KM. Na samej baterii auto przejdzie 60 km, ale przy wspomaganiu zasięg zwiększa się do 500 kilometrów. Maksymalna prędkość miejskiej hybrydy ma wynosić 170 km/h.

(więcej…)