Infiniti FX Sebastian Vettel Edition


Infiniti FX Sebastian Vettel Edition – sportowy SUV zaprojektowany przy współudziale Mistrza Świata Formuły 1 Sebastiana Vettela i zbudowany specjalnie dla niego zadebiutuje jako wersja koncepcyjna we Frankfurcie. Po przeróbkach auto jest gotowe do jazdy z prędkością 300 km/h, oczywiście tylko po niemieckich autostradach, gdzie nie obowiązują limity prędkości. Model powstał na bazie szybkiego i sportowego FX50S Premium z silnikiem V8. W wersji Infiniti FX Sebastian Vettel Edition wprowadzono sporo zmian, które obejmują takie elementy jak silnik, zawieszenie i nadwozie. Kluczowe udoskonalenia aerodynamiczne samochód zawdzięcza wpływom zespołu Red Bull Racing. Wykonany w jednym egzemplarzu model ma również wyjątkowe wnętrze specjalnie dla Sebastiana Vettela.

Infiniti FX 30d S od Infiniti Zentrum Hamburg

Infiniti FX 30d S – Prężnie działający, hamburski diler Infiniti dorobił się własnego warsztatu tuningowego. Od niedawna, AHG Sports udoskonala również model FX w dieslowskiej odmianie „d”.

Trzylitrowy agregat wytwarza obecnie 280 KM i 600 Nm. Dodatkowo, obniżone zawieszenie (-25 mm) podkreśla wielkość oraz wygląd 21-calowych, trzyczęściowych felg firmy Schmidt Revolution.

Pełna modyfikacja pochłonie 10,645€.
(więcej…)

Infiniti G Cabrio Concept od IPL

Infiniti G Cabrio Concept – Żółtodziób w dziedzinie firmowego tuningu, IPL (Infiniti Performance Line) szykuje kolejną bombę. Po G Coupe, nadeszła pora, aby odsłonić trochę ciała w G Cabrio Concept.

Podobnie jak zamknięty brat, także G Cabrio skorzysta z delikatnie przeprojektowanego przodu (zderzak, czarna osłona chłodnicy i okolice reflektorów) i bardziej mięsistych progów bocznych. Nie obędzie się także bez sztywniejszego, obniżonego zawieszenia. Jednak i tak, to 19-calowe, siedmioramienne felgi będą tym, na co zwrócimy uwagę w pierwszej kolejności. Patrząc na tył auta, nie zapomnijmy zatopić swych oczu w dwóch, potężnych końcówkach układu wydechowego. Równie – a może i bardziej – wyjątkowo, prezentuje się nowy perłowoczarny lakier, zestawiony z czerwoną skórą foteli (Monaco Red).

Jeśli mowa już o wnętrzu to centralna konsola mieni się fortepianową barwą. Zdecydowanie niezwykłe jest wykończenie drzwi i okolicy schowka przed pasażerem. Ten czerwony pas z cząsteczkami żelaza, zwie się po prostu KACCHU (japońskie określenie pancerza lub samuraja w Średniowieczu).

Pod maską zastaniemy minimalnie wzmocnioną jednostkę 3.7 V6 o mocy 338 KM/7400 obr./min. (seria: 320 KM) i 374 Nm momentu obrotowego. Według wstępnych informacji producenta, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie mniej niż sześć sekund, a prędkość maksymalna przekroczy 270 kilometr na godzinę.

Infiniti G Cabrio od IPL trafi zapewne na rynek Północnoamerykański. Decyzja o tym czy zawita do Europy, zostanie podjęta po przeanalizowaniu opinii, zebranych podczas salonu w Paryżu.
(więcej…)