lipiec 20, 2024
Aktualności Amerykańskie Auta Sportowe Infiniti Kabriolety Targi Tuning

Infiniti G Cabrio Concept od IPL

Infiniti G Cabrio Concept – Żółtodziób w dziedzinie firmowego tuningu, IPL (Infiniti Performance Line) szykuje kolejną bombę. Po G Coupe, nadeszła pora, aby odsłonić trochę ciała w G Cabrio Concept.

Podobnie jak zamknięty brat, także G Cabrio skorzysta z delikatnie przeprojektowanego przodu (zderzak, czarna osłona chłodnicy i okolice reflektorów) i bardziej mięsistych progów bocznych. Nie obędzie się także bez sztywniejszego, obniżonego zawieszenia. Jednak i tak, to 19-calowe, siedmioramienne felgi będą tym, na co zwrócimy uwagę w pierwszej kolejności. Patrząc na tył auta, nie zapomnijmy zatopić swych oczu w dwóch, potężnych końcówkach układu wydechowego. Równie – a może i bardziej – wyjątkowo, prezentuje się nowy perłowoczarny lakier, zestawiony z czerwoną skórą foteli (Monaco Red).

Jeśli mowa już o wnętrzu to centralna konsola mieni się fortepianową barwą. Zdecydowanie niezwykłe jest wykończenie drzwi i okolicy schowka przed pasażerem. Ten czerwony pas z cząsteczkami żelaza, zwie się po prostu KACCHU (japońskie określenie pancerza lub samuraja w Średniowieczu).

Pod maską zastaniemy minimalnie wzmocnioną jednostkę 3.7 V6 o mocy 338 KM/7400 obr./min. (seria: 320 KM) i 374 Nm momentu obrotowego. Według wstępnych informacji producenta, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie mniej niż sześć sekund, a prędkość maksymalna przekroczy 270 kilometr na godzinę.

Infiniti G Cabrio od IPL trafi zapewne na rynek Północnoamerykański. Decyzja o tym czy zawita do Europy, zostanie podjęta po przeanalizowaniu opinii, zebranych podczas salonu w Paryżu.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły