lipiec 24, 2024
Aktualności Auta Sportowe Lamborghini Targi

Lamborghini Gallardo Blancpain Edition

Lamborghini Gallardo Blancpain – Luksusowe zegarki Blancpain od dwustu siedemdziesięciu pięciu lat stanowią o renomie szwajcarskiej szkoły zegarmistrzowskiej. W dniu wczorajszym na torze Vallelunga, odbyła się uroczysta prezentacja Lamborghini Gallardo Blancpain Edition.

Opracowany dla uhonorowania wyścigowej serii Blancpain Super Trofeo, samochód cechuje się wielkim skrzydłem, odmienną osłoną silnika, lekkimi obręczami Skorpius oraz karbonowo-ceramicznymi tarczami hamulcowymi z żółtymi zaciskami. Dopełnieniem całości są karbonowe wstawki, konweniujące z czarnym lakierem.

Podobnej kolorystyki możemy oczekiwać w kabinie. Jedynie żółte akcenty tu i ówdzie, optycznie rozświetlają wnętrze.

Jak każdy pojazd uczestniczący w wyścigach Super Trofeo, także Blancpain Edition poruszany jest przy pomocy widlastej, dziesięciocylindrowej jednostki o pojemności 5.2 litra. Cztery napędzane koła przekazują na jezdnię moc 570 KM. Waga 1340 kilogramów oraz znakomity stosunek mocy do masy 2,35 kg/1 KM, sprawiają, że pierwsza setka pojawia się po 3,4 s, druga zaś po 10,2 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza granicę 320 km/h.

Lamborghini Gallardo Blancpain Limited Edition będzie gościem targów w Paryżu.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com, Twitter.com/C12UFO]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły