lipiec 20, 2024
Aktualności Amerykańskie Auta Sportowe Infiniti

Infiniti G Coupe od IPL

Infiniti G Coupe IPL – Opel ma „OPC”, Volkswagen „R”, a BMW „M”. Aby nie pozostać w tyle, Infiniti powołało do życia IPL (Infiniti Performance Line). Pierwszym modelem, który przeszedł kurację w tej dywizji jest G Coupe.

Czarny lub grafitowy (Malbec Black, Graphite Shadow), pojazd charakteryzuje się bardziej agresywną stylizacją przodu, tyłu oraz progów bocznych. Równie intrygująco prezentują się siedmioramienne, 19-calowe obręcze z oponami Bridgestone Potenza RE50A o rozmiarze 225/45 i 245/40. Ponadto, za bezpieczne wyhamowanie odpowiadają cztery wentylowane tarcze z czterema, aluminiowymi tłoczkami z przodu i dwoma na tylnej osi. Nie obyło się również bez udoskonalonego zawieszenia.

W zależności od konfiguracji wyposażenia, wnętrze może przybrać grafitowy lub czerwony kolor. Właśnie w takim odcieniu może być skóra pokrywająca sportowe fotele. Poza tym do dyspozycji pasażerów oddany zostanie zestaw audio Bose, w nomenklaturze Infiniti zwany Studio on Wheels.

Do napędu posłuży wzmocniona, jednostka VQ37HR V6 o pojemności 3.7 litra. Silnik dysponuje mocą 348 KM/7400 obr./min oraz maksymalnym momentem obrotowym w liczbie 374 Nm, uzyskiwanym przy 5200 obrotach na minutę. Napęd na tylne koła (+ VLSD, dyferencjał o ograniczonym uślizgu) przekazywany jest za pomocą sześciobiegowej, manualnej, bądź 7-stopniowej automatycznej skrzyni z magnezowymi manetkami zmiany przełożeń.

Od grudnia, Infiniti G Coupe IPL dostępne będzie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły