wrzesień 25, 2022
Aktualności Infiniti Luksusowe Targi

Infiniti QX56 2011MY

Infiniti QX56 – Na stoisku Infiniti wiele się dzieje. Oprócz performerów Cirque de Soleil (koncern jest oficjalnym sponsorem trupy) możemy podziwiać, także nowy model QX56 bazujący na Nissanie Patrolu Y62.

W przeciwieństwie do swojego krewniaka, QX56 jest wyłącznie ośmioosobową, luksusową salonką. Mimo tych założeń nie zrezygnowano z ramowej konstrukcji. Mimo tradycyjnego rozwiązania nie zapomniano o nowoczesności. Według producenta hydrauliczny system Body Motion Control, redukuje przechyły nadwozia o 40%.

Po wdrapaniu się do środka, już od pierwszej chwili zwrócimy uwagę na 8-calowy kolorowy monitor w rozdzielczości WVGA, wyświetlający informacje z nawigacji satelitarnej, 360o kamery i zestawu audio. Pakiet Premium Audio System firmy Bose, obejmuje 13 głośników obsługiwanych przez dwukanałowy wzmacniacz.

Pod maską znajdziemy jednostkę V8 o pojemności 5.6. Zaopatrzony w bezpośredni wtrysk paliwa DIG, silnik generuje moc 400 KM. Napęd na tylne (2WD) lub cztery koła (4WD), transferowany jest za pośrednictwem siedmiobiegowej, automatycznej skrzyni.

Zobacz również:  Audi R8 Spider

Infiniti QX56 2011MY wjedzie do amerykańskich salonów latem. Podstawowy będzie kosztował 56,700$. Za wersję 4WD trzeba będzie zapłacić 59,800$.


Źródło: Auto-Blog.pl Fot. NYIAS: Drew Phillips / Weblogs, Inc.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły