grudzień 2, 2023
Aktualności Infiniti Luksusowe Targi

Infiniti QX56 2011MY

Infiniti QX56 – Na stoisku Infiniti wiele się dzieje. Oprócz performerów Cirque de Soleil (koncern jest oficjalnym sponsorem trupy) możemy podziwiać, także nowy model QX56 bazujący na Nissanie Patrolu Y62.

W przeciwieństwie do swojego krewniaka, QX56 jest wyłącznie ośmioosobową, luksusową salonką. Mimo tych założeń nie zrezygnowano z ramowej konstrukcji. Mimo tradycyjnego rozwiązania nie zapomniano o nowoczesności. Według producenta hydrauliczny system Body Motion Control, redukuje przechyły nadwozia o 40%.

Po wdrapaniu się do środka, już od pierwszej chwili zwrócimy uwagę na 8-calowy kolorowy monitor w rozdzielczości WVGA, wyświetlający informacje z nawigacji satelitarnej, 360o kamery i zestawu audio. Pakiet Premium Audio System firmy Bose, obejmuje 13 głośników obsługiwanych przez dwukanałowy wzmacniacz.

Pod maską znajdziemy jednostkę V8 o pojemności 5.6. Zaopatrzony w bezpośredni wtrysk paliwa DIG, silnik generuje moc 400 KM. Napęd na tylne (2WD) lub cztery koła (4WD), transferowany jest za pośrednictwem siedmiobiegowej, automatycznej skrzyni.

Infiniti QX56 2011MY wjedzie do amerykańskich salonów latem. Podstawowy będzie kosztował 56,700$. Za wersję 4WD trzeba będzie zapłacić 59,800$.


Źródło: Auto-Blog.pl Fot. NYIAS: Drew Phillips / Weblogs, Inc.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły