wrzesień 29, 2023
Aktualności Hyundai Luksusowe Targi

Hyundai Equus

Hyundai Equus – Amerykański oddział Hyundaia w swoim sektorze zaprezentował produkcyjną wersję luksusowego modelu Equus, który pod koniec roku trafi do tamtejszych salonów sprzedaży.

Mierzące 5,15 metra długości, trójbryłowe eleganckie nadwozie osadzono na 19-calowych felgach z oponami o rozmiarze (p:t) 245/45 i 275/40. Chromowane obręcze kryją 345 mm tarcze z czterema tłoczkami z przodu oraz 315 mm „talerze” na tylnej osi. Układ zawieszenia stanowią niezależne pięcioczłonowe komplety, wspierane przez elektroniczne systemy kontroli tłumienia amortyzatorów.

Po zajęciu miejsca w skórzanych fotelach, zwrócimy uwagę na alcantarową podsufitkę, boki drzwi, okolice zegarów i tunel środkowy wykończony prawdziwym drewnem. Poza tym wyposażenie obejmuje kolorowy monitor LCD przekazujący informacje m.in. z nawigacji satelitarnej, kamery cofania oraz zestawu audio firmy Lexicon. Siedemnaście głośników o mocy 608W, obsługiwane jest przez 13-kanałowy wzmacniacz.

Do napędu służy benzynowa jednostka V8 o pojemności 4.6 litra. Silnik generuje moc 385 KM i moment obrotowy w liczbie 452 Nm. Tym samym pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu w mniej niż 6,4 sekundy. Do przeniesienia napędu na tylne koła użyto sześciostopniowej automatycznej skrzyni biegów firmy ZF z funkcją manualnej zmiany przełożeń SHIFTRONIC.

Cena Hyundaia Equus będzie oscylowała w granicach 50 – 60 tysięcy dolarów.


Źródło: Auto-Blog.pl Fot. NYIAS: Drew Phillips / Weblogs, Inc.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły