czerwiec 14, 2024
Ciekawostki Tuning

Mycie cystern w specjalistycznych myjniach

 

Rutynowe porządki w domu pozwalają na uniknięcie niechcianego „bajzlu”. Gromadzące się na podłodze warstwy kurzu z czasem stają się coraz trudniejsze do usunięcia, dlatego warto na bieżąco zwalczać kurz.

Tak samo jest z brudną cysterną. Na polskich drogach coraz częściej pojawiają się pojazdy z ładunkiem zawartym właśnie w tych zbiornikach. Czasem trafią się te, z których wyłania się nieprzyjemny dla naszego nosa zapach. Takie substancje zalegające w nieczyszczonych cysternach, powodują negatywne skutki w środowisku naturalnym, a zbiornik w którym były przechowywane staje się niemożliwy do oczyszczenia. Cysterny zatem, należy od czasu do czasu wyczyścić, aby usunąć gromadzące się warstwy transportowanych substancji. Jak to zrobić? Udać się do myjni cystern.

Oczyszczanie cystern

Na polskim rynku znajdują się wyspecjalizowane firmy, które zajmuję się czyszczeniem cystern, nawet tych, w których zawarte były niebezpieczne substancje. W jaki sposób się to odbywa? Do cysterny wsuwana jest mechanicznie sterowaną głowicę. Zbiornik jest myty za pomocą płynów pod wysokim ciśnieniem. Jeżeli mamy do czynienia z większym zabrudzeniem, który jest trudny do usunięcia przez co nie można się go pozbyć bez pomocy ludzkiej ręki – do cysterny muszą wejść pracownicy myjni. W przypadku niebezpiecznych substancji, należy zachować szczególną ostrożność i dostosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na względzie trzeba mieć również odpowiedni ubiór – specjalny kombinezon.

Jak znaleźć odpowiednią firmę?

Mycie cystern, a w szczególności w tych, w których zawarte były niebezpieczne substancje jest niezwykle ciężkim wyzwaniem, wymagającym od jego wykonawcy poświęcenia, gdyż jest on narażony na komplikacje zdrowotne. Wybierając odpowiednią firmę do mycia cystern należy się kierować doświadczeniem konkretnego przedsiębiorstwa, a także mieć na uwadze poziom wyspecjalizowania kadry. Im dłuższe prosperowanie na rynku  i profesjonalnie wyszkolona załoga, tym lepiej! Warto także zwrócić uwagę jaki sprzęt czy też systemy użyte są do czyszczenia cystern i czy spełniają one rygorystyczne warunki ekologicznych myjni. Dbanie o środowisko naturalne i korzystanie z ekologicznych rozwiązań to nie tylko modny trend ale też bezpieczeństwo w dalszym użytkowaniu cysterny. Więcej o ekologicznych systemach mycia cystern znajdziecie na www.myciecystern.pl.

Myjnie cystern

Myjnie cystern są specyficznym miejscem. Wymagają one dużej przestrzeni, ze względu na obecność wielu masywnych zbiorników z wodą. W takim miejscu nawet klient musi zachować szczególną ostrożność, aby nie doznać uszczerbku na zdrowiu. W tym celu każdy kto korzysta z usług oferowanych przez myjnie otrzymuje specjalne okulary, aby chronić oczy, a także kombinezon. Ponadto jego obowiązkiem jest usunięcie z pojazdu wszelkich cennych rzeczy, kabina samochodowa musi być również szczelnie zamknięta, ponieważ cysterna jest myta płynami wypuszczanymi na zewnątrz pod bardzo dużym ciśnieniem i o wysokich temperaturach. Każda cysterna posiada tak zwane wieka na samym szczycie, które przed procesem czyszczenia należy oczywiście ściągnąć, w celu dostania się do wnętrza zbiornika. Tam wprowadzana jest głowica, którą na zewnątrz obsługuje wyszkolony wcześniej pracownik.

Zobacz również: myjnia podwozia dla samochodów ciężarowych.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły