luty 21, 2024
Aktualności Ciekawostki

Pyszne.pl wspiera innowacyjny projekt studencki LEM Napoli – skutera podgrzewającego pizzę

15_skuter-pyszne-pl-lem-napoli_wizualizacja

Pyszne.pl wsparło crowdfundingowy projekt studentów z Wrocławia – nowoczesny skuter podgrzewający pizzę – LEM Napoli. Skuter będzie prezentowany na międzynarodowych konkursach, w tym SmartMoto Challenge 2015, które odbędą się w dniach 6-13 lipca

w Barcelonie.

Skuter LEM Napoli to kolejne dziecko z rodziny pojazdów LEM (Light Electric Motorcycle), stworzony przez konstruktorów z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych przy Politechnice Wrocławskiej. Najnowszy skuter przeznaczony jest dla dostawców pizzy. Jest nowoczesny, lekki, ekologiczny i ma potencjał do zawojowania branży dostarczania pizzy.

LEM Napoli waży 70 kg i może rozwinąć prędkość do 65 km/h. Przejechanie 100 km to koszt ok. 2,5 zł. Skuter jest wyposażony w technologię odzyskiwania energii z hamowania, która będzie służyła do ogrzewania bagażnika, na którym będzie znajdowała się pizza. Dodatkowo LEM będzie współpracował ze smatfonem lub tabletem kierowcy, przymocowanym do skutera i zainstalowaną na nim aplikacją ,wyposażoną w Google Maps, dzięki której będzie możliwa bieżąca diagnostyka skutera oraz korzystanie z nawigacji.
Studenci zbierali fundusze na projekt na portalu Polakpotrafi.pl. Pyszne.pl sfinansowało projekt w 80%.

 

Zobaczyliśmy projekt  LEM Napoli i pomyśleliśmy, że to fantastyczny pomysł, innowacyjny
i doskonale wpisujący się w potrzeby naszej branży – zamówień jedzenia z dostawą
– powiedział Arkadiusz Krupicz, dyrektor zarządzający i współzałożyciel Pyszne.pl Dodatkowo został zaprojektowany w barwach Pyszne.pl, przez naukowców z Wrocławia, gdzie znajduje się nasza siedziba. Jesteśmy dumni, że w naszym kraju powstają takie pomysły i trzymamy kciuki za sukces projektu na międzynarodowych zawodach – dodaje.

 

Pyszne.pl sfinansowało nasz projekt ostatniego dnia. To była dla nas ogromna niespodzianka, ponieważ brakowało znacznej kwoty – powiedział Zbigniew Żelazny, Prezes Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych przy Politechnice Wrocławskiej. Bardzo wierzymy w sukces projektu LEM Napoli Pyszne.pl – dodaje.

 

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Super sprawa bo jak po godzinie przyjeżdża zimna pizza no to robi się nieciekawie…:)

  2. Mega pomysł z energią hamowania do ogrzewania posiłków! Brawa dla Pana Zbigniewa i pyszne.pl

Komentarz są wyłączone.