styczeń 28, 2023
Aktualności Audi Luksusowe

Audi A8 L Security

Audi A8 L Security – Szefowie Biur Ochrony Rządu na całym Świecie czekali na tę informację. Latem tego roku, Audi rozpocznie sprzedaż A8 Security w wydłużonej wersji L.

Przebadane w monachijskim ośrodku ds. balistyki, A8 L Security spełnia rygorystyczne normy ochrony VR 7, a w najważniejszych miejscach nawet VR 9 i VR 10. Ważące 720 kilogramów (z tego szyby ze specjalnego szkła z poliwęglanową powłoką, ponad 300 kg), opancerzenie pojazdu zdolne jest przetrzymać atak amunicji NATO oraz broni wybuchowej w tym granatów ręcznych. Na pokładzie nie zabraknie systemu komunikacyjnego, umożliwiającego porozumiewanie się z ochroną stojącą na zewnątrz pojazdu (czujniki dźwięku rozmieszczone w nadwoziu, głośnik w osłonie chłodnicy).

Dwunastocylindrowy, 6.3-litrowy motor o cylindrach ułożonych w kształcie litery „W”, wytwarza moc 500 KM oraz 625 Nm momentu obrotowego, dostępnego przy 4750 obrotach na minutę. Mimo poważnego wzrostu masy, przyspieszenie od 0 do 100 km/h nadal stoi na zadowalającym poziomie 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 210 km/h.


[Źródło: GTSpirit.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły