wrzesień 21, 2023
Aktualności Ciekawostki

Aukcje samochodów poleasingowych, dlaczego warto się nimi zainteresować?

Jednym z największych wyzwań każdego przedsiębiorcy jest zakup samochodu, który przez długie lata będzie służył naszej firmie. W tym celu niejednokrotnie właściciele firm muszą się mocno zadłużyć. Mało kto wie, że nie jest to konieczne. Aukcje samochodów poleasingowych to jedno z nielicznych rozwiązań dostępnych na rynku, które może zapewnić nam samochód w dobrym stanie za niewielkie pieniądze. Poniższy artykuł w kilku słowach opowie o tym jak skorzystać z tego rozwiązania.

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne bardzo często możemy spotkać się z określeniem „samochód poleasingowy”. Co to właściwie oznacza? Jedną z najpopularniejszych form nabywania nowych pojazdów jest leasing. Samochód poleasingowy to pojazd, który nie został wykupiony przez leasingobiorcę po zakończeniu umowy leasingu. Bardzo często firmy będące ich właścicielami organizują aukcje aut poleasingowych. Dzięki temu łatwo mogą znaleźć na nie kupca. Pojazdy takie mają bardzo różny przebieg, wiek czy wyposażenie. Jednym z portali, który prowadzi takie aukcje jest https://cararena.pl/aukcje/samochody-osobowe. Na aukcjach można znaleźć prawdziwe perełki za niewielkie pieniądze. To powoduje, że aukcje samochodów poleasingowych cieszą się coraz większą popularnością.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Aukcje aut poleasingowych cechują bardzo duże ułatwienia. Jednym z nich jest możliwość zakupu samochodu przez osoby pełnoletnie, bez konieczności posiadania firmy. Czasami zdarzają się sytuację, gdzie firma wystawia na sprzedaż samochód przeznaczony tylko dla firm. Wtedy trzeba spełnić ten warunek. Bardzo istotnym jest jednak fakt, że do większości aukcji może przystąpić właściwie każda osoba. To daje nam dużo możliwości zakupu kilkuletniego pojazdu w dobrej cenie. Warto zaznaczyć, że większość aukcji odbywa się online, aby wziąć udział w licytacji, najczęściej należy zarejestrować się na danym portalu.

Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?

Wśród wszystkich dostępnych na rynku modeli samochodów osobowych i dostawczych na aukcje trafiają nieliczne. Dzieje się tak ze względu na fakt, że większość firm transportowych czy handlowych od lat stawia na wybrane sprawdzone marki i modele samochodów. Aukcje samochodów poleasingowych cieszą się bardzo dużym uznaniem klientów ze względu na dostępność pojazdów o niskich przebiegach oraz sprawdzonej wydajności. Wiele modeli samochodów poleasingowych znajdziesz na stronie: https://cararena.pl/aukcje/samochody-osobowe. Najpopularniejsze marki samochodów to zdecydowanie Mazda, Mercedes, Ford, Toyota, Skoda, Volkswagen czy Volvo. Dzięki możliwości kupna samochodu online możemy znaleźć wymarzony pojazd w przystępnej cenie bez wychodzenia z domu.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?”

Każda licytacja ma określony przebieg. Po dodaniu ogłoszenia kupujący mają określony czas na złożenie swojej oferty. Warto również pamiętać, że czasami walka o kupno samochodu trwa do ostatniej minuty więc jeżeli bardzo nam zależy to musimy być czujni. W większości ogłoszeń pojawia się również cena minimalna, która uzależniona jest od marki i właściwości technicznych pojazdu. Kupno pojazdu na aukcji jest możliwe pod warunkiem posiadania konta na portalu oraz bycia osobą pełnoletnią.

 

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły