styczeń 28, 2023
Aktualności Citroen

Citroen DS3 Racing

Citroen DS3 Racing – Prawie pół roku musieliśmy czekać na oficjalne wieści w sprawie limitowanej edycji DS3 – Racing. Być może czas ten potrzebny był na wzmocnienie silnika THP. Obecnie, motor dysponuje 207 końmi mechanicznymi.

Przygotowaną przez Citroen Racing, wyścigową odmianę DS3, rozpoznamy po czarnym (+ pomarańczowy dach) Obsidian lub białym (+ szary dach) lakierem Polar. Nie zabraknie również karbonowego zderzaka, dyfuzora oraz obramowań nadkoli. Patrząc na profil obniżonego o 15 mm auta, w mig odkryjemy wielkie 18-calowe felgi i czterotłoczkowe, czerwone zaciski hamulcowe.

Wewnątrz poczujemy się równie sportowo. Głębokie, kubełkowe fotele harmonizują z dekoracyjnymi listwami z motywem włókna węglowego.

Przechodząc ku najważniejszej rzeczy… Benzynowy, turbodoładowany agregat 1.6 THP odznacza się maksymalnym momentem obrotowym 275 Nm. Dzięki niemu przyspieszenie do 100 km/h trwa 6,5 sekundy. Według zapewnień Citroena, pierwszy kilometr pokonamy po 26,5 sekundy. Prędkość graniczna po przekroczeniu której dalsze przyspieszenie nie będzie możliwe to 235 km/h.

Na brytyjskie drogi wyjedzie tysiąc egzemplarzy Citroena DS3 Racing, każdy kosztujący co najmniej 23,100 funtów.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły