styczeń 30, 2023
Auta Sportowe Marki Super Samochody

Ascari KZ1

Ascari KZ1

Ascari KZ1 – supersamochód produkowany przez brytyjską firmę Ascari. Potrafi on osiągnąć prędkość 320 km/h. Samochód ten wyposażony jest w silnik V8 o pojemności 4941 cm³, znany z samochodów BMW. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h uzyskuje w mniej niż 4 sekundy, co plasuje ten model w segmencie supersamochodów. Nazwa modelu wywodzi się od inicjałów właściciela firmy Ascari, Klaasa Zwart’a, zamożnego holenderskiego biznesmena.

Powstanie jedynie pięćdziesiąt sztuk samochodów Ascari KZ1, co sprawia że jest to jeden z najbardziej ekskluzywnych samochodów produkowanych obecnie; dla porównania, Ferrari Enzo powstało w 400 egzemplarzach. Cena samochodu wynosi 235,000 £; jest on w całości produkowany ręcznie przez 340 roboczogodzin.

Model KZ1 został zaprezentowany w listopadzie roku 2005 przez telewizję BBC w programie Top Gear, kierowca jadący tym samochodem osiągnął wówczas piąty czas na liście najlepszych czasów przejazdu okrążenia (czas przejazdu 1 minuta 20.7 sekund); obecnie KZ1 zajmuje dziesiąte miejsce; rekord obecnie należy do samochodu Ascari A10 (czas 1:17.3).

Samochodem tym można jeździć i ścigać się w grze komputerowej Test Drive: Unlimited.

ascari-kz1-foto

ascari-kz1-jazda

ascari-kz1-przod

ascari-kz1-srodek

ascari-kz1-zdjecia

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły