Lipiec 31, 2021
Aktualności Audi Luksusowe

Audi A8 L 55 TFSI quattro

 

Audi A8 L 55 TFSI quattro – Europejscy nabywcy już od jakiegoś czasu mogą rozkoszować się luksusem jaki oferuje Audi A8  w wersji Long. Bardzo ciekawą sprawą są dwie osie skrętne ułatwiające manewrowanie autem i precyzyjny układ kierowniczy.

Nowe Audi A8 mierzy 5,3 metra długości i waży 2,2 tony. A8 standardowo ma pneumatyczne zawieszenie i system dwóch osi skrętnych. 3-litrowy silnik A8 L 55 TFSI ma 340 KM i maksymalny momentem obrotowy 500 Nm w szerokim zakresie już od 1370 obr./min. (do 4500 obr./min.), co sprawia, że przyspieszenie do setki zajmuje tylko 5,7 s. 

Z tylego fotela usytuowanego po przekątnej od kierowcy można za pomocą wyciąganego z podłokietnika tabletu – sterować całym systemem Audi: zmieniać kolor i intensywność oświetlenia, regulować głośność, sterować żaluzjami, zmieniać temperaturę i intensywność masażu, zmieniać kanały telewizyjne wyświetlane na monitorach zamontowanych w zagłówkach przednich foteli.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły