Aktualności Audi Filmy Marki Tuning

Audi Q5 Custom Concept

Audi Q5 Custom Concept

Audi Q5 Custom Concept – w Austrii,  w mieście Wörthersee odbywa się zlot miłośników aut grupy VW. Tradycją jest, że na te spotkania koncern przygotowuje specjalne auta będące ozdobą zlotu. W tym roku, z racji 100-lecia istnienia marki, zaszczyt przygotowania odpowiedniego prototypu przypadł Audi. Co ciekawe pod profesjonalny tuning firmowi specjaliści wybrali SUV-a Q5 – po licznych modyfikacjach auto jeździ na rzucających się w oczy ogromnych 21-calowych, 7-szprychowych felgach. Rozstaw kół został poszerzony o 90 mm, podczas gdy całe nadwozie obniżono o 60 mm. Karoseria jest szara, z kilkoma czerwonymi akcentami, które idealnie kontrastują z całością. Nadwozie pokryto specjalnym lakierem, nazwanym Daytona Gray. Q5 zyskało też pokaźnych rozmiarów spoiler dachowy. Inżynierowie zamontowali również panoramiczny dach, a o lepsze hamowanie dbają ceramiczne tarcze hamulcowe. Wyposażenie obejmuje dodatkowo takie elementy, jak m.in. kamera cofania, sportowe fotele S Line, nakładki na pedały ze stali szlachetnej oraz system głosowego sterowania systemem audio i nawigacji.

Auto napędza potężny silnik 3.0 TFSI V6, pochodzący z modelu Audi S4, który został wzmocniony do 408 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 500 Nm. Oczywiście auto posiada napęd quattro, a moc przenoszona jest na koła za pomocą 7-biegowej skrzyni S tronic. Dzięki wszystkim tym modyfikacją Audi Q5 po tuningu przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy, a maksymalna prędkość ograniczona została elektronicznie do 250 km/h.

audi-q5-custom-concept

audi-q5-custom-concept-3

audi-q5-custom-concept-4

audi-q5-custom-concept-5

audi-q5-custom-concept-6

audi-q5-custom-concept-8

audi-q5-custom-concept-9

audi-q5-custom-concept-10

audi-q5-custom-concept-11

Audi Q5 Custom Concept filmy video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły