wrzesień 29, 2023

Bertone Mantide

Bertone Mantide – Słynna włoska firma stylistyczna Stile Bertone zaprezentowała prototyp pojazdu zbudowanego na bazie Corvette ZR-1, do której należy rekord przejazdu słynnej Północnej Pętli niemieckiego toru Nurburgring i jest to jeden z najszybszych sportowych samochodów ostatnich lat.  Samochód o nazwie Bertone Mantide otrzymał zupełnie nową stylizację, jednak napędzany jest tym samym doładowanym silnikiem V8 o mocy 647 KM co ZR-1.

Futurystyczny design tego pojazdu inspirowany jest światem myśliwców i bolidów Formuły 1. Jak przyznają projektanci, przy tworzeniu prototypu intensywnie korzystali z tunelu aerodynamicznego, co zaowocowało niezwykle niskim współczynnikiem oporu powietrza, równym zaledwie 0,298. Twórcy Mantide obiecują osiągi na poziomie lepszym, niż w przypadku bazowego Corvette ZR1, głównie dzięki znacznemu obniżeniu masy samochodu i zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań aerodynamicznych. Całe nadwozie, elementy tapicerki, siedzenia, a nawet koła wytworzono z włókna węglowego, dzięki czemu Mantide waży o 100 kg mniej i tym samym przyspiesza w zawrotnym tempie 3,2 sekund do „setki”. Maksymalna prędkość wynosić ma aż 351 km/h.

bertone_mantide_2

bertone_mantide_3

bertone_mantide_4

bertone_mantide_5

bertone_mantide_6

bertone_mantide_7

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły