grudzień 3, 2023
Aktualności Auta Sportowe Bugatti Luksusowe Super Samochody

Bugatti Veyron Super Sport

Bugatti Veyron Super Sport – No i stało się. Okres oczekiwania podsycany strzępkami danych i zdjęć, uważam za zakończony. W dniu wczorajszym na niemieckie drogi wyjechał pierwszy egzemplarz Bugatti Veyron 16.4 Super Sport.

Już seryjna odmiana może poszczycić się wspaniałymi właściwościami, ale to czym dysponuje Super Sport zwala z nóg. Udoskonalona (większe turbosprężarki i intercoolery) jednostka 8.0 W16 generuje 1200 KM mocy oraz 1500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wyniesie mniej niż 2,2 sekundy. Średnia, maksymalna prędkość jaką udało się uzyskać to 431,07 km/h (Rekord Guinessa). Produkcyjne modele będą musiały zadowolić się prędkością ograniczoną do 415 km/h. Na koniec jeszcze jedna liczba: 1,4 G. Właśnie taka jest maksymalna wartość przeciążeń jaką musi przezwyciężyć kierowca Veyrona Super Sport.

Poza nowymi wlotami powietrza na dachu, powiększonymi wlotami w przednim zderzaku i przekonstruowaną tylną częścią nadwozia, samochód wyróżnia się nowym, czarno-pomarańczowym lakierem. Nie obyło się również bez odpowiednio zmodyfikowanego zawieszenia (m.in. większe stabilizatory i amortyzatory).

Wnętrze odznacza się oryginalnymi materiałami wykończeniowymi i serią unikalnych emblematów.

Pierwsze pięć sztuk Bugatti Veyrona 16.4 Super Sport będzie stanowiło limitowaną serię, skonfigurowaną identycznie jak model przedprodukcyjny. Oficjalnej prezentacji możemy spodziewać się podczas kalifornijskiego Pebble Beach Concours w połowie sierpnia.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły