Ciekawostki

Co to jest RIDEX – Wprowadzenie do tej firmy będącej dostawcą części samochodowych

RIDEX to duża marka części samochodowych w Europie. Swoją markę wprowadził na rynek w 2016 roku. Wcześniej w katalogu firmy znajdowało się 1200 produktów, obecnie liczba produktów na liście wzrosła do 19,5 tys. Ten ogromny rozwój nastąpił dzięki rozwojowi dużej sieci części samochodowych, warsztatów i dystrybutorów jako partnera biznesowego.

Jak to się wszystko zaczęło?

W 2016 roku konkurencyjna firma zadeklarowała niskie ceny części samochodowych, nie płacąc więcej firmom z najwyższej półki. Asortyment obejmował początkowo części układu hamulcowego i zawieszenia: około 1200 produktów w 98 grupach. W pierwszym roku po tej deklaracji wpłynęło 255 388 zamówień. Firma będąca dostawcą części samochodowych skupiła się na produktach najpopularniejszych marek samochodowych, takich jak Audi, Volkswagen, Vauxhall, BMW, Peugeot i Ford. Z magazynów w Polsce i Niemczech części samochodowe dostarczane są do klientów w 10 największych krajach Europy.

Zmiany dokonały się w ciągu ostatnich 4 lat

RIDEX zaczął zwiększać swój obszar sprzedaży w 2017 roku: części samochodowe zostały dostarczone do 26 krajów w Europie. 1000 części samochodowych dodanych do katalogu ze 160 kategoriami części samochodowych. Zamówienia były zwiększane do 802.339 rocznie, innymi słowy, to ponad trzy razy. Części samochodowe były dostępne z 80% rabatem dla wszystkich obecnych marek samochodów.

W 2018 roku dostępnych było 5000 produktów w 175 kategoriach. W tym roku firma otrzymała 1 403 374 zamówień na produkty. Były różne odmiany elementów układu napędowego, czujników i filtrów niż w przeszłości. Dyrektor zarządzający firmy, Aleksandr Kondratyev, mówi: „W ciągu pierwszych dwóch lat istnienia firmie RIDEX udało się zrealizować pięcioletni plan: asortyment powiększył się prawie czterokrotnie, a sprzedaż zwiększyła się pięciokrotnie”.

RIDEX szybko rozszerzył swoją gamę produktów w 2019 roku. Było 18 500 części samochodowych dostępnych w 211 różnych kategoriach. Istnieją różne typy korpusów i części wewnętrznych, oprócz nowych elementów do smarowania i układu wydechowego. W ciągu roku sprzedano ponad 2 miliony części.

W 2020 roku RIDEX stworzył swoją pod-markę o nazwie RIDEX REMAN. Teraz produkty są regenerowane przez innych producentów 30% taniej i przy tych samych specyfikacjach. Teraz produkty są dostępne w całej Europie.

Co dalej z RIDEX?

W 2021 roku RIDEX chce dotrzeć do ponad 50 krajów, aw 2025 roku do 150 krajów poszukujących nowych dealerów i dystrybutorów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły