wrzesień 29, 2023
Aktualności

Co warto kupić w sklepie motoryzacyjnym

sklep motoryzacyjny

Standardowe części w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, nietypowy sprzęt niedostępny w typowych sklepach, elementy idealnie dobierane do modelu i konkretnych potrzeb danego samochodu – oferta dobrego sklepu motoryzacyjnego jest dla każdego kierowcy rozwiązaniem wielu problemów.

Trudno o własnym – nawet użytkowanym od lat – samochodzie wiedzieć wszystko. Trudno również być chodzącą motoryzacyjną encyklopedią, która jest w każdej chwili ustalić, jaki typ filtra powietrza pasuje do danego modelu auta oraz który model opon będzie najlepszym wyborem. Taką kopalnią moto-wiedzy są motoryzacyjne sklepy internetowe.

Sklep, który dba o komfort kierowców

Co warto kupić w sklepie motoryzacyjnym? Odpowiedź jest prosta: przede wszystkim części. Sklep motoryzacyjny (np. ten należący do Feu Vert https://www.feuvert.pl/sklep-internetowy.html) oferuje je zawsze w bardzo atrakcyjnych – szczególnie w porównaniu do standardowych punktów – cenach. To możliwe dzięki obniżeniu kosztów własnych – np. lokalowych. Kierowcy cenią sobie zakup części w Internecie ze względu właśnie na koszty, ale i rosnącą pewność transakcji. Transakcje w sieci nie wiążą się z ryzykiem. Przepływ pieniędzy z rachunku bankowego lub obciążenie karty jest w pełni monitorowane, w przypadku wątpliwości jest pełna podstawa do ewentualnych roszczeń, zaś sam towar trafia w ręce klienta błyskawicznie. Sklepy internetowe na stałe współpracują bowiem z firmami kurierskimi, które dostarczają zakupione części często już dzień po wpłacie pieniędzy. Dzięki temu cała transakcja przypomina wręcz standardowe zakupy – przy czym okazuje się znacznie tańsza.

Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy zakupy w sklepie motoryzacyjnym się łączy – przy okazji jednej przesyłki dostarczany jest pakiet części niezbędny np. przy wymianie poszczególnych elementów. Co warte jest więc szczególnej uwagi w sklepach motoryzacyjnych?

Klocki, oleje, akcesoria

Dobrze wyposażona platforma zapewniać musi różnorodne części. Dlatego w sklepie motoryzacyjnym on-line kupić można zarówno elementy układu zawieszenia czy hamulcowe jak i części do układu paliwowego oraz wydechowego oraz rzeczy używane do wyposażenia wnętrza.

Polacy często kupują on-line elementy układu hamulcowego. Tarcze hamulcowe, klocki, całe zestawy oraz przewody niezbędne przy montażu można w sieci kupić znacznie taniej niż w sklepach tradycyjnych. Asortyment w Internecie jest oczywiście znacznie szerszy niż w ich przypadku.

Niemniej popularnym zakupem w sieci są też oleje silnikowe oraz płyny – hamulcowe i chłodzące. Różnice na jednym opakowaniu markowego, wysokojakościowego smaru często sięgać mogą nawet kilkudziesięciu złotych.

Osobną kategorią części motoryzacyjnych, które cieszą się ogromną popularnością w sieci są opony. Ich zakup w Internecie wiąże się z pewnością z kwestią logistyki. Opony to towar duży i niewdzięczny w transporcie, a zakup nowych przez Internet często wiąże się z możliwością dostarczenia ich bezpośrednio do wybranego warsztatu obsługi. Dzięki temu kierowca nie kłopocze się z ich pakowaniem, upychaniem w zbyt małym samochodzie. Zakup opon w internetowym sklepie motoryzacyjnym ma jeszcze dwie inne zalety. Każde ogumienie to inna specyfikacja, zachowanie na drodze, nacisk na poszczególne wartości jezdne – niektóre modele będą cichsze, ale mniej bezpieczne, zaś inne bardziej komfortowe na drodze, ale głośniejsze w użyciu. Internet pozwala na spokojną analizę możliwości opon i optymalny wybór. Nie bez znaczenia są oczywiście również koszty. Opony kupowane on-line zazwyczaj są o minimum kilkanaście procent tańsze niż w sklepach tradycyjnych. Na dodatek sprzedawcy tego asortymentu często stosują atrakcyjne promocje i upusty.

Warto w Internecie sięgnąć również po nietypowe akcesoria, elementy wyposażenia wnętrza. Kierownice sportowe, gałki do zmiany biegów, specjalistyczne pasy lub nietypowe fotele – to części rzadko sprzedawane, a więc dostępne głównie w sieci. Ich zakup poza Internetem wiązać będzie się z podwyższeniem kosztów.

Zakupy według potrzeb

Wielką zaletą sklepów motoryzacyjnych w Internecie jest możliwość dokładnego wyboru najlepiej pasującej części. Przykładem mogą być filtry samochodowe. Ich różnorodność, mnogość wyboru i dostępność wszędzie – od sklepów po zakłady mechaniczne – powoduje, że właściciele aut nie mogą w spokoju rozważyć, który wariant będzie dla nich najlepszy. A warto zwrócić na to uwagę. Dzisiejsze samochody używają filtrów dedykowanych – idealnie dobieranych pod kątem możliwości i potrzeb danego samochodu. Zakup filtra w sklepie tradycyjnym będzie więc obarczony pewną dozą ryzyka. W przypadku motoryzacyjnego sklepu internetowego – już nie. Precyzyjny automat nie tylko pozwala wyselekcjonować starannie asortyment idealny do danego modelu, ale również pozwoli np. na porównanie cen, wyszukanie promocji, przeanalizowanie alternatywnych rozwiązań.

W wielu sklepach internetowych wszelkie elementy i podzespoły stosowane w poszczególnych mechanizmach auta wyszukuje się według roczników oraz modeli aut. Ogranicza to do minimum możliwość ewentualnej pomyłki i błędów. Warunek to oczywiście dokładne przeanalizowanie dowodu rejestracyjnego – tak, by nie popełnić błędu przy detalach. A tych nie brakuje – to np. kwestia wyposażenia lub mocy silnika. Istotne są szczegóły – nawet drobne niuanse w budowie silnika mogą wpływać np. na dobór części układu napędowego.

Optymalnym rozwiązaniem, szczególnie w nowych samochodach, jest wyszukiwanie części w sklepie motoryzacyjnym poprzez VIN samochodu. Ten unikalny numer najbardziej precyzyjnie określa wszystkie zamienniki, jakie używane powinny być w aucie. Specjalistyczne i dobrze wyposażone sklepy internetowe z częściami motoryzacyjnymi dysponują właśnie wyszukiwarką, która na podstawie VIN przedstawi pełne zestawienie wszelkich zamienników.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły