grudzień 3, 2022
Aktualności Auta Hybrydowe Filmy

Detroit: Revenge Verde

Revenge Verde – Firma Revenge Designs, której siedziba mieści się w stanie Indiana, przedstawiła światu super sportowy pojazd pod nazwą Verde.

Aluminiowo-karbonowe nadwozie przypomina nieco Forda GT. Związki z amerykańskim gigantem nie ograniczają się jedynie do stylistyki. Pod maską drzemie 605 KM generowane przez wzmocnioną jednostkę 4.6 V8, pochodzącą z Forda Mustanga Roush. Klient może zamówić, także mechanicznie doładowany silnik General Motors V8 LS9 o mocy 638 KM. Jednak najciekawiej zapowiada się V8 Hp2g dysponujące mocą 400 KM. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie rodzaj zasilania. Otóż ten agregat pracuje na bioetanolu, czyli E85. Eko-samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w około pięć sekund, a prędkość maksymalna przekracza 320 km/h. Trudno w to uwierzyć ale średnie zużycie paliwa ma wynosić mniej niż 2,3 litra na 100 km.
Sprzedaż Revenge Verde rozpocznie się jeszcze w tym roku. Podstawowy model będzie kosztował 190,000$.


Technologia Hp2g:

Źródło: Auto-Blog.pl

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły