Aktualności Auta Sportowe Ferrari Filmy Targi Tuning

Ferrari 458 by Novitec Rosso

Ferrari 458 Italia Novitec Rosso – Aerodynamiczna baza Novitec Rosso Race 606 Californii, przeznaczona jest również do „prawdziwego” Wierzgającego Konia, 458 Italia.

Opracowany w tunelu aerodynamicznym stuttgarckiego Uniwersytetu, oryginalny body-kit obejmuje karbonowy spojler zderzakowy, listewki przednich wlotów powietrza, progi, panele dachu, tylny spojler, rozbudowany dyfuzor oraz wszelkie dodatki, nie wyłączając obudów lusterek i okolic klapy silnika. Muskularne nadkola szczelnie wypełniono 21 i 22-calowymi felgami (czarne szprychy + biały rant) Novitec Rosso NF3. Aby bezpiecznie poruszać się po drogach, obręcze otoczone są mieszanką Pirelli P-Zero w rozmiarze 255/30 z przodu i 335/25 na tylnej osi. Zaś sportowe sprężyny (-35 mm) i hydrauliczny mechanizm podnoszenia przodu (+40 mm), gwarantuje bezproblemowe podróże w każdych warunkach.

Seria usprawnień (m.in. przeprogramowany sterownik ECU, sportowe katalizatory spalin, 21-kilogramowy, wyczynowy układ wydechowy, wykonany z Inconelu [stop niklu, chromu i żelaza]) zaowocowała wzrostem mocy o 39 KM wraz z 29 Nm momentu obrotowego.

[nggallery id=1484]
Wideo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F57uPteEQoA[/youtube]
[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły