marzec 5, 2024
Aktualności Ciekawostki Ferrari Filmy

Ferrari World Abu Dhabi

Ferrari World Abu Dhabi – park znajdujący się na wyspie Yas w Abu Zabi. – Wesołe miasteczko Ferrari. Z powodu śmierci władcy emiratu Ras Al Khaimah, Szejka Saqr bin Mohammed Al-Qasimi, oficjalnie uchylenie wrót 16 hektarowego kompleksu nastąpiło z opóźnieniem. Do tego czasu musieliśmy zadowolić się  zdjęciami oraz filmami.

Ferrari World Abu Dhabi

Ferrari World Abu Dhabi to jest park rozrywki znajduje się na wyspie Yas w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to pierwszy Ferrari park  i posiada rekord największej ramowej konstrukcji przestrzennej , jaki kiedykolwiek zbudowano. Formula Rossa , najszybszy na świecie roller coaster, również znajduje się tutaj. 

Kamień węgielny został położony w parku w dniu 3 listopada 2007 roku zajęło trzy lata rozwijać park i oficjalnie otwarty dla publiczności w dniu 4 listopada 2010 roku Ferrari World Abu Dhabi zajmuje powierzchnię 86.000 metrów kwadratowych. Ferrari World Abu Dhabi został nazwany „Bliskim Wschodzie Główny atrakcją turystyczną” na World Travel Awards 2015.

Ferrari World Abu Dhabi

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły