Aktualności Ciekawostki Ferrari Filmy

Ferrari World Abu Dhabi

Ferrari World Abu Dhabi – park znajdujący się na wyspie Yas w Abu Zabi. – Wesołe miasteczko Ferrari. Z powodu śmierci władcy emiratu Ras Al Khaimah, Szejka Saqr bin Mohammed Al-Qasimi, oficjalnie uchylenie wrót 16 hektarowego kompleksu nastąpiło z opóźnieniem. Do tego czasu musieliśmy zadowolić się  zdjęciami oraz filmami.

Ferrari World Abu Dhabi

Ferrari World Abu Dhabi to jest park rozrywki znajduje się na wyspie Yas w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to pierwszy Ferrari park  i posiada rekord największej ramowej konstrukcji przestrzennej , jaki kiedykolwiek zbudowano. Formula Rossa , najszybszy na świecie roller coaster, również znajduje się tutaj. 

Kamień węgielny został położony w parku w dniu 3 listopada 2007 roku zajęło trzy lata rozwijać park i oficjalnie otwarty dla publiczności w dniu 4 listopada 2010 roku Ferrari World Abu Dhabi zajmuje powierzchnię 86.000 metrów kwadratowych. Ferrari World Abu Dhabi został nazwany “Bliskim Wschodzie Główny atrakcją turystyczną” na World Travel Awards 2015.

Zobacz również:  Abarth 500 Ferrari Dealers Edition by Pogea

Ferrari World Abu Dhabi

Oceń ten artykuł

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły