Aktualności Amerykańskie Ciekawostki Ford

Ford Explorer Police Interceptor

Ford Explorer Police – Związek amerykańskiego Forda z tamtejszą policją jest jak bieliźniana guma – długa i nierozerwalna. Odpowiadając na zapotrzebowanie stróżów prawa, opracowano nową wersję modelu Explorer.

Skonstruowany we współpracy z Police Advisory Board (Rada Doradcza Policji), Explorer spełnia wszystkie wymogi (m.in. test zderzeniowy w tylną część pojazdu przy prędkości 120 km/h). Nie obyło się również bez wzmocnionego zawieszenia i 18-calowych felg, skrywających komponenty udoskonalonego układu hamulcowego.

Wnętrze dostosowano do typowej, ciężkiej pracy. Pełna funkcjonalność systemów wideorejestracyjnych, szybki dostęp do baz danych, urządzenia świetlno-dźwiękowe oraz specjalne uchwyty na broń. Z tyłu zaś wygodna ławeczka z pasami bezpieczeństwa, a nawet oddzielna regulacja klimatyzacji.

Pod maską drzemie benzynowa jednostka 3.5 V6 Ti-VCT. Jej moc określono enigmatycznie jako „przynajmniej 280 KM”. Napęd na przednie lub cztery koła, transferowany jest za pośrednictwem sześciostopniowej, automatycznej skrzyni biegów.

Samochód trafi do służby w 2012 roku.


[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Steven J. Ewing / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły