Aktualności Amerykańskie Filmy Ford Tuning

Ford Mustang Shelby GT350

Shelby GT350 – W dniu wczorajszym, podczas uroczystej gali otwierającej imprezę aukcyjną Barrett-Jackson w Scottsdale (Arizona), Shelby American zaprezentowało model GT350, bazujący na Fordzie Mustangu 2011MY.

GT350 cechuje się nowym przednim spojlerem, dodatkowym wlotem powietrza na masce, małym spojlerem umieszczonym na klapie bagażnika oraz dwoma, centralnie umieszczonymi końcówkami układu wydechowego. Całość wieńczą aluminiowe felgi firmy Cragar, skrywające układ hamulcowy Baer i zawieszenie udoskonalone przez Ford Racing. Nie obyło się również, bez białego lakieru z niebieskimi pasami Guardsman Le Mans.

Pod maską drzemie około 500 KM generowane przez nową jednostkę 5.0 V8 uzupełnioną kompresorem. Napęd na tylną oś transferowany jest za pomocą sześciostopniowej manualnej skrzyni.

Co ciekawe w przeciwieństwie do GT500, samochód będzie można przerobić bezpośrednio w fabryce Shelby w Las Vegas. Cena zestawu to 33,995$. Oczywiście, właściwy samochód musimy kupić we własnym zakresie.


W fabryce:

Źródło: Auto-Blog.pl

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły