wrzesień 28, 2023
Artykuły Renault

Gama modeli Renault dostępna na Polskim rynku

Samochody Renault są jednymi z najchętniej kupowanych w Polsce. Dotyczy to zarówno aut fabrycznie nowych, jak i tych z rynku wtórnego. Obecnie każdy, kto myśli o zmianie samochodu na nowy i zdaje sobie sprawę z długich terminów oczekiwania na nowe auta, kieruje swój wzrok na używane modele renault. Czy ich wybór jest duży? Które modele tej marki są szczególnie godne zakupu, a których lepiej unikać? Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli chcemy kupić sobie nowe renault? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Za co Polacy cenią samochody renault?

Kilka rzeczy wpływ na olbrzymią popularność francuskiej marki na polskim rynku. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze wg nas.

  1. Wysoki komfort — Polacy kochają wygodne samochody, a samochody osobowe Renault zapewniają go w wystarczającej ilości. Projektowane i tworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, pozwalają zapomnieć o jakichkolwiek nierównościach na drodze. Tak samo wygodne podczas jazdy miejskiej i w długich trasach, są naturalnym wyborem dla wielu Polaków.
  2. Duży wybór samochodów starszych i młodszych — marka Renault to samochody na każdą kieszeń. W dużym wyborze znajdujemy modele liczącej więcej niż 12 lat, jak i stosunkowo nowe, bo 3 do 5-letnie samochody.  To, co wybierzemy, w dużej mierze zależy od posiadanego budżetu. My ze swojej strony na pierwszy samochód Renault polecamy takie modele jak Clio lub Megane, Są to dopracowane w najdrobniejszych detalach konstrukcje, niemające większych wad.
  3. Samochody elektryczne Renault — modele takie jak Zoe e tech hybryda to samochody wyposażone w silniki elektryczne, będące dobrą konkurencją dla popularnych elektryków japońskich koncernów. Duży zasięg na jednym ładowaniu, przystępna cena, ciekawa linia nadwozia, a do tego przystępne ceny. Wszystko to sprawia, że elektryczne Renault stanowią coraz częstszy wybór wielu kierowców.

Polecane modele renault masz w zasięgu ręki

Jeżeli odpowiada ci praca, którą wykonali bracia Renault, tworząc swoją firmę (w której produkowali, o czym nie każdy wie, silniki lotnicze), mamy dla ciebie 3 najlepsze naszym zdaniem propozycje samochodów tej marki.

  • Clio — najchętniej kupowany miejski model w gamie Renault. Dostępny w wersji 3 i 5 drzwiowej, charakteryzuje się sportową linią nadwozia i bardzo przestronnym wnętrzem jak na samochód tej klasy.
  • Megane — w rankingu auto spektrum stanowi drugi w kolejności najczęściej kupowany model z oferty renault. Uznawane za wygodne auto rodzinne, dobrze spisujące się w mieście i trasie.
  • Kadjar — bardzo wygodny miejski crossover, zdobywające wysokie oceny w rankingach niezawodności na całym świecie. Na uwagę zasługuje wysoka ocena w testach zderzeniowych.

Inne samochody osobowe tej marki, które bardzo często można spotkać na polskich drogach to oczywiście współczesna wersja Twingo, a w kategorii starszych modeli będzie to oczywiście Renault Laguna, Modus, Scenic i wiele innych, w tym uniwersalne i wszechstronne Kangoo.

O czym pamiętać kupując pierwszy samochód renault?

Współczesne pojazdy Renault są efektem globalnej współpracy, zapoczątkowanej przez braci Louisa Renault i Marcel Renault. Oczywiście dziś produkowane samochody niewiele mają wspólnego z ich pierwszymi konstrukcjami, ale pewne rzeczy nadal się nie zmieniły. Właściciele tych aut powinni przestrzegać wszystkich zaleceń związanych z regularną i częstą wymianą oleju. Francuskie silniki montowane w tych samochodach są bardzo wrażliwe na słabe tarcie i wysokie temperatury, dlatego stosowanie dobrych jakościowo olei silnikowych to najlepszy sposób, by wydłużyć życie swojemu autu.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły