grudzień 3, 2023
Aktualności Auta Sportowe Luksusowe Porsche Tuning

Gemballa Tornado 2011

Gemballa Tornado 2011 – Mimo serii niepowodzeń, Gemballa pod nowym kierownictwem istnieje i ma się całkiem dobrze. Na dowód tego opracowano model Tornado, bazujący na Porsche Cayenne.

Motywem przewodnim pojazdu jest włókno węglowe. Właśnie tego, ultralekkiego, matowoczarnego materiału użyto do budowy maski, paneli drzwi oraz klapy bagażnika. Nowe są także zderzaki oraz progi drzwiowe. Można rzec, bez większej przesady, że nadwozie nie jest wykonane ze stali. Pod muskularne nadkola wtłoczono kute, 22” obręcze z oponami 295/35 i 335/30. Układ hamulcowy to robota Brembo. Włosi dostarczyli wentylowane, nawiercane, 420 mm tarcze z sześcioma tłoczkami na przód i 405 mm, wentylowane, nawiercane talerze z czterema tłoczkami na tył.

Źródło napędu stanowi podwójnie turbodoładowana jednostka 4.8 V8 z zaaplikowanym drugim stopniem wzmocnienia. Oznacza to, że cztery koła przenoszą moc rzędu 675 – 700 KM i maksymalny moment obrotowy zbliżony do 1000 Nm.

Na przypadające w przyszłym roku trzydziestolecie, Gemballa wyda na świat trzydzieści egzemplarzy Tornado 2011.


[Źródło: GTSpirit.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły