kwiecień 21, 2024
Aktualności Amerykańskie Ciekawostki Ford Tuning

Hennessey VelociRaptor APV

Hennessey VelociRaptor APV – Oglądając relacje z podróży Baracka Obamy, trudno nie zwrócić uwagi na Chevrolety Suburbany, jeżdżące w obstawie prezydenta. Teraz, do grona firma zajmujących się opancerzaniem, dołącza Hennessey ze specjalną dywizją APV (Armored Performance Vehicle).

Pierwszy, w 2012 roku, do ciężkiej służby oddelegowany zostanie pojazd bazujący na Fordzie F-150 Raptor z kabiną Super Crew. W zależności od zapotrzebowania, sześciu lub ośmiu pasażerów znajdzie łączność satelitarną, szerokopasmowy dostęp do Internetu, urządzenia biurowe, a nawet gadżety relaksacyjne.

Ze specjalnym wyposażeniem współgra moc i charakterystyka jednostki napędowej. Kompresorowo doładowany agregat 6.2 V8 produkuje 575 KM. Czy myślicie, że to koniec możliwości Hennessey? Oczywiście, że nie. W niewyjaśniony sposób, moc silnika może wzrosnąć do 800 KM.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły