czerwiec 8, 2023
Aktualności Auta Sportowe Filmy Honda Marki Tuning

Honda Civic Type-R Mugen

Honda Civic Type-R Mugen

Honda Civic Type-R Mugen – limitowana edycja 20 sztuk tego pojazdu już wkrótce będzie dostępna w Wielkiej Brytanii. Od seryjnych Civiców Type R różnić się będą większym tylnym spojlerem, przeprojektowanymi przednim i tylny zderzakiem oraz nowym grillem. Auto będzie tylko i wyłącznie w kolorze białym. W opcji klient może zamówić tzw. pakiet torowy (Track Pack). Dostajemy z nim fotele Recaro, dodatkowe wskaźniki temperatury wody i oleju, sprzęt pozwalający zapisywać czasy okrążeń, a także lepsze opony, które przystosowane są do jazdy torowej. Dodatkowo tylne fotele są wymontowywane, a w ich miejsce pojawia się specjalna płyta (wszystko w celu redukcji wagi).

Oczywiście najważniejsza zmiana to tuning mechaniczny silnika – 2-litrowa jednostka zyskała nowe wałki rozrządu, przeprogramowaną elektronikę, nowe tłoki, a także zmieniony układ wydechowy. To wszystko pozwoliło na zwiększenie mocy o 20 proc., do 240 KM i o 10 proc. momentu obrotowego. Cena auta 38 599 euro.

honda-civic-type-r-mugen-2009

Honda Civic Type-R Mugen

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły