grudzień 9, 2022
Aktualności Auta Sportowe Super Samochody

Koenigsegg Agera

Skandynawski potwór – Szwedzki Koenigsegg na targach w Genewie zaprezentuje nowy model, pod nazwą Agera. Na chwilę obecną nie jest wiadome czy Agera jest zupełnie nowym tworem czy też odświeżonym CCX.

Na papierze wymiary pojazdu wyglądają na tożsame z CCX. Także nadwozie (impregnowane włókno węglowe/kevlar) oraz podwozie (aluminium o strukturze plastra miodu + regulowane zawieszenie), sprawiają wrażenie niezmienionych. Układ hamulcowy stanowią wentylowane i nawiercane, ceramiczne tarcze o średnicy 392 z przodu i 380 mm na tylnej osi.

Wewnątrz zwraca uwagę nowa futurystyczna konsola środkowa, wyłożona jak nietrudno się domyślić, karbonem.

Do napędu służy jednostka V8 Twin Turbo o pojemności 4.7 litra. Silnik generuje moc 910 KM przy 6850 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynoszący 1100 Nm, dostępny jest przy 5100 obr./min. Tak zaopatrzony samochód katapultuje się do pierwszej setki w 3,1 s, a do 200 km/h w 8,9 sekundy. Prędkość maksymalna to ponad 390 km/h. Waga gotowego do drogi samochodu, została ustalona na poziomie 1290 kg.

Roczne plany produkcyjne zakładu przewidują powstanie 16 do 20 egzemplarzy modelu Agera.


Źródło: Auto-Blog.pl

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły