grudzień 3, 2023
Aktualności Super Samochody

Koenigsegg CCXR Edition

Koenigsegg CCXR Edition to wyjątkowy supersamochód skonstruowany przez szwedzką firmę Koenigsegg na podstawie modelu CCX. Różni się przystosowaniem turbodoładowanego silnika 4.7L do spalania etanolu – E85 i E100. Chciano udowodnić, że samochód tej klasy może być przyjazny środowisku, co ciekawe wykorzystanie etanolu spowodowało wzrost mocy z 806 do 1032 KM. Dzięki temu Koenigsegg CCXR Edition stał się pierwszym seryjnie produkowanym samochodem dopuszczonym do ruchu ulicznego, którego moc przekraczała 1000 KM. Koenigsegg CCXR Edition rozpędza się do 100 km/h w 2,9 sekundy, natomiast prędkość maksymalna tego ponad 1000-konnego bolidu to 417 km/h . Samochód wykonany jest z włókna węglowego .

W 2008 roku na salonie samochodowym w Genewie zaprezentowano specjalną edycję. Cena limitowanej serii 6 samochodów Koenigsegg CCXR Edition wynosiła 1,5 mln euro.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły