kwiecień 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Ferrari Filmy Super Samochody Targi Tuning

Mansory 458 Italia Siracusa

Mansory Siracusa – Włókno węglowe, w dzisiejszych czasach, to podstawowy oręż w walce o cenne kilogramy supersportowców. Mansory zaś to najkomiczniejsze studio z szacownej elity.

Bazująca na Ferrari 458 Italia, Siracusa wpisuje się ogólną charakterystykę firmy: ma być niebanalnie. I tak też jest. Nowy narząd oddechowy (wielkie wloty powietrza wtłoczone w przedni zderzak) styka się z oryginalnie ukształtowaną maską. Profil pojazdu reprezentują aerodynamicznie zaprojektowane progi, 20 i 21-calowe koła (kute felgi z centralną nakrętką zabezpieczającą + opony Michelin PS2 245/35, 305/30) oraz sportowe sprężyny obniżające zawieszenie o 20 mm. Tył zaś to żebrowana karbonem szyba, ultralekkie skrzydło i dwa, centralne wyloty sportowego wydechu, wpasowane w dyfuzor.

Wewnątrz dostrzeżemy szarą skórę obszytą żółtą nitką, karbonowe dodatki i spłaszczony u dołu wieniec kierownicy z pełnowymiarową poduszką powietrzną.

Przeprogramowany sterownik silnika ECU i wyczynowy filtr powietrza sprawił, że 4.5-litrowa V-ósemka dysponuje mocą 590 KM wraz z 560 Nm momentu obrotowego. Dzięki nim, sto kilometrów na godzinę pojawia się na zegarze po 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 330 km/h.

[nggallery id=1565]
Wideo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EoWulz1F3ls[/youtube]
[Źródło i Fot. Live: GTSpirit.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły