czerwiec 24, 2024

Mansory Cayenne Turbo – Obok G-Couture zaparkowano najnowszą interpretację Porsche Cayenne Turbo. Jako jedna z niewielu, wizja Mansory jest „szersza niż dłuższa”.

Efekt ten osiągnięto dzięki masywnie wystylizowanym nadkolom (60 mm z przodu i 80 mm więcej z tyłu), spod których łypią kute, jednoczęściowe, 22” felgi o wzorze przypominającym łopatki turbiny. Wraz z obręczami otrzymamy ogumienie w rozmiarze 295/30. Tylna partia nadwozia charakteryzuje się dwoma spojlerami i dyfuzorem o falistym żebrowaniu.

Pod nowo zaprojektowaną maską znajduje się podwójnie turbodoładowany (wydatniejsze turbiny) silnik o pojemności 4.8 litra. Obecnie, motor wytwarza moc 690 KM i moment obrotowy w liczbie 800 Nm/4800 obr./min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa zaledwie 4,4 sekundy, a prędkość maksymalna zrównuje się z magiczną granicą 300 km/h.

[nggallery id=1567]
Galeria Live:
[nggallery id=1568]
Wideo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tA4ULdTTqq4[/youtube]
[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: GTSpirit.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły